Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Speciální diety a hubnutí pro ženy – čím se liší | Video

Snažíte se hubnout s parnetrem a jemu to jde mnohem rychleji? Není divu, protože ženy a muži hubnou odlišně. Vyberte si speciální dietu pro ženy, se kterou zhubnete skutečně efektivně.

V článku se dozvíte:

Napadlo by vás, že když jste žena, hubnete trochu jinak než muž? Ty nejlepší diety pro ženy berou v potaz specifika ženského těla, které si rádo nechává tukové zásoby jako obranu proti strádání. Na co byste se při vybírání speciální diety pro ženy měli zaměřit?

Podívejte se, jaké jsou rozdíly v hubnutí mužů a žen

Jak hubnou ženy a jak muži?

Hlavním cílem diety je zbavení se tukových zásob. Ty nejlepší diety pro ženy dobře vědí, že svaly sice váží více než tuky, ale mnohem lépe vypadají. Vhodným způsobem, jak spalovat tukové zásoby, je dostat své tělo do stavu ketózy. Toho dosáhneme tak, že co nejvíce omezíme příjem sacharidů. Účinný jídelníček na hubnutí pro ženy by měl obsahovat maximálně 30 g sacharidů denně, aby byla dieta rychlá a efektivní.

Muži mají v tomto směru situaci trochu snadnější. O spalování tuků se v našem těle stará svalová hmota a té mají muži přirozeně více než ženy. Mohou si tak dopřát ve stravě větší množství sacharidů, než ženy, protože je snadněji spálí a ty se tak nestihnou uložit.

Ženský metabolismus je pomalejší

Hubnutí pro ženy bývá poměrně náročnou disciplínou, protože jejich metabolismus je přirozeně pomalejší. Ženské tělo je naprogramované tak, aby vydrželo delší období hladu a bylo schopné přežít, proto se ženský metabolismus při dietě ještě více zpomaluje. Speciální diety pro ženy s tím ale počítají a podporují rychlost ženského metabolismu.

Funkční diety pro ženy počítají s tím, že je potřeba se zaměřit především na jídelníček a pohyb je pro ně až druhořadý. S tím počítá i Ketofit, se kterým hubnete, i když se nemůžete věnovat náročnější fyzické aktivitě. Minimální obsah sacharidů se postará o to, že vaše hubnutí bude i tak dostatečně účinné.

Hubnoucí jídelníček pro ženy

Základem diety pro ženy je vyvážený jídelníček.

Tip: Přečtěte si naše tipy, jak efektivně zrychlit metabolismus a podpořte ještě více účinek vaší diety.

Nezapomínejte na vitamíny a minerály

Kvalitní suroviny jsou u funkční diety pro ženy klíčové. Nejde jen o základní živiny, jako jsou proteiny nebo tuky, ale také o vitamíny a minerály, které se starají o normální fungování našeho organismu. Musíme si uvědomit, že i speciální dieta pro ženy je pro náš organismus zátěží, proto mu musíme dodávat kvalitní palivo. Během redukčního plánu keto diety nepřijímáte důležité vitamíny a minerály z běžné stravy nebo z ovoce. To je hlavní důvod, proč jídla Ketofit obsahují komplex 26 vitamínů a minerálů, který pokryje všechny potřeby vašeho těla.

Kromě toho se při výběru diety pro ženy zaměřte i na vitamíny a další látky, které se postarají nejen o vaši vnitřní pohodu, ale také o vnější krásu. Ve složení Ketofit produktů tak najdete také

  • měď, která přispívá k normální pigmentaci vlasů a pokožky,

  • selen a zinek k udržení normálního stavu vlasů a nehtů,

  • jod a niacin, které se postarají o normální vzhled vaší pleti,

  • biotin, vitamíny C a B6, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou jako podporu pro pěkný vzhled vaší pleti, vlasů i nehtů.

Funkční diety pro ženy: kolagen pro pružnější pokožku

O pružnost pokožky při hubnutí i po něm se stará také kolagen. Pokud se pustíte do ženské diety, měl by být kolagen ve složení samozřejmostí. Dostatečný obsah kolagenu v jídelníčku na hubnutí pro ženy zabrání nehezkému vytahání kůže, které při hubnutí z velkých hmotností může nastat.

Kolagen nesmí v dietě pro ženy chybět

Kolagen musí být nutnou součástí diety pro ženy.

Kolagen je navíc také jedním ze základních proteinů, které se starají o strukturální pevnost chrupavek a vazů a je rovněž předpokladem vzniku kostní tkáně. Na jeho houbovité struktuře se potom mineralizuje kost, která může v důsledku mechanického zatížení reagovat změnou hustotu nebo tvaru. Ženy jsou navíc k těmto změnám náchylnější, proto je právě kolagen obsažen v jídlech Ketofit v dostatečném množství.

Hubnoucí jídelníček pro ženy obsahuje dostatek vlákniny

Pro co nejúčinnější hubnutí a pro správné fungování našeho metabolismu je klíčová také vláknina. Naše zažívání má obrovský vliv na to, jak se cítíme i jak hubneme. Nestačí proto pouze spoléhat se na dodané vitamíny a další živiny, ale také podporovat jejich přirozenou tvorbu. To je úlohou nejrůznějších střevních bakterií, kterým za potravu slouží právě vláknina. Bakterie jsou navíc vybíravé, proto ten nejlepší jídelníček na hubnutí pro ženy obsahuje několik různých druhů vlákniny. Přesně tak to dělají jídla Ketofit.

Přirozená střevní mikroflóra také působí pozitivně na náš imunitní systém, takže potom snadno zvládneme i náročnější období. Pro podporu hubnutí i podporu střevního mikrobiomu vyzkoušejte naše probiotické pastilky s obsahem Lactobacillus rhamnosus.

Nejlepší diety pro ženy jsou bez stresu

Důležitým faktorem, který nám často komplikuje cestu k nižší hmotnosti, je stres. Snadno se to řekne, že máte zůstat v klidu a že o nic nejde, ale u mnoha žen začínají problémy s jejich hmotností v hlavě.

Proto Ketofit myslí i na to, abyste během hubnutí měla dostatek času sama pro sebe a nemusela svou pozornost zaměřovat na počítání kalorií nebo na to, co si připravíte k večeři a jestli máte po ruce nějakou vhodnou svačinku. Jídla Ketofit jsou certifikovaná jako celodenní náhrada stravy, takže vám v hubnoucím jídelníčku pro ženy nic nechybí. S Ketofit jednoduše hubnete líp.

Shrnutí: Proč zvolit speciální dietu pro ženy?

  • Ženy a muži hubnou odlišně – muži snadněji spalují tuky a mají také rychlejší metabolismus.

  • Základem úspěchu nejlepších diet pro ženy je úprava jídelníčku, při keto dietě je vhodné přijmout méně než 30 g sacharidů denně, aby bylo hubnutí účinné.

  • Při dietách nezapomínejte na kvalitní suroviny a dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Ty se starají také o normální vzhled vašich vlasů, nehtů a pokožky.

  • Speciální diety pro ženy by měly obsahovat kolagen, který zabrání vytahání kůže a podpoří také zdraví vašich kostí.

  • Jídelníček na hubnutí pro ženy by měl zahrnovat dostatek vlákniny, která se podílí na přirozeném stavu střevní mikroflóry.

  • Nejlepší diety pro ženy neberou ohled na to, jestli je vám 20 nebo 50 – hubnout můžete v každém věku a bez stresu.