Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Víte, jak fungování metabolismu ovlivňuje hubnutí?

Metabolismus výrazně ovlivňuje rychlý a hladký průběh hubnutí, současně pak ovlivňuje i hmotnost mimo redukční dietu. Ovládněte svůj metabolismus a zrychlete své spalování energie.

V článku se dozvíte:

Možná i vy patříte mezi ty, kteří se potýkají s nějakým tím kilem navíc, ale ať se snažíte, jak chcete, stejně nehubnete. Pokládáte si otázku, kde se stala chyba a co děláte špatně. Dost možná nic, jen jste ještě nezjistili, jak funguje váš metabolismus. Kdo chce zhubnout, ten by si měl uvědomit, že když ovládnete a zrychlíte metabolismus, dojde k rychlejšímu spalování energie a tím i k snadnějšímu hubnutí.

Jak nastartovat metabolismus?

Mezi potraviny s pozitivním účinkem na metabolismus patří ananas, citrusy, zelený čaj, avokádo, ořechy, semínka, chilli, zázvor, listová zelenina apod. Zařaďte je do svého jídelníčku. Správná výživa je totiž přesně to, co pro zrychlení metabolismu potřebujete. Když se vám to podaří, začnete hubnout.

Vyvážená strava pomůže zrychlit metabolismus

Vyvážená strava pomůže se zrychlením metabolismu.

Náš tip: Když chcete zrychlit metabolismus, nezapomínejte ani na pitný režim. Ráno vypijte sklenici vlažné neperlivé vody s citronem před jídlem, v průběhu celého dne pak pijte čistou vodu nebo neslazený zelený či ovocný čaj.

Jak funguje metabolismus při keto dietě?

Jen zrychlení metabolismu samo o sobě nestačí. Kdo chce zhubnout, ten se musí také hýbat, a ještě víc hlídat, co jí. Nejsnazší způsob je dieta, jenže jakou vybrat? My můžeme doporučit keto dietu, během které konzumujete dostatek potravin bohatých na bílkoviny, omezíte ale příjem sacharidů. Tím dostanete tělo do stavu tzv. ketózy, během které tělo jako hlavní zdroj energie využívá místo glukózy tuky. Metabolismus při proteinové dietě zůstává ve stavu ketózy, a to po celou dobu, po kterou je tělo zbaveno sacharidů.

Hubnutí s ketózou je rychlé a snadné

Hubnutí v ketóze jde snadno a rychle.

Víte, že keto dieta patří mezi ty nejoblíbenější diety pro ženy? Často se označuje i jako dieta celebrit, ženská dieta nebo dieta určená ženám.

Na závěr: Dietní rady pro ženy

Keto dietu můžeme zařadit mezi diety vhodné pro ženy, není ale jediným způsobem, jak zhubnout. Důležité je se také hýbat, dostatečně se vyspat a dodržovat zásady zdravého životního stylu. Mezi ně patří i:

  • Jezte 5x denně po 3 hodinách menší porce, 1 jídlo můžete nahradit proteinovým koktejlem.

  • Snídani nevynechávejte.

  • Nikdy byste neměla být hladová ani se cítit přejedená.

  • Když máte hlad, dejte si povolenou (zelenou) zeleninu.

  • Každý den vypijte 2-3 litry tekutin.

  • Potřebu vitamínů a minerálů vám pomohou vykrýt doplňky stravy v podobě vitamínů pro ženy a minerálů pro ženy.

  • Dopřejte si alespoň 8 hodin nerušeného a kvalitního spánku denně. Jeho nedostatek má negativní vliv na metabolismus, vy se budete cítit unavení, potrápí vás vlčí hlad a tělo začne produkovat víc inzulinu, který podpoří chuť k jídlu i ukládání tuku. Nic z toho jistě nechcete.

  • Konzumujte potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu. Nechybí vám na jídelníčku fazole, brokolice nebo oříšky?

Shrnutí: Metabolismus jinak označovaný i jako látková výměna, výrazně ovlivňuje jakoukoli snahu o hubnutí. Je tak vhodné se seznámit s jeho fungováním a jeho správnou funkci podpořit. Základem je pravidelné jídlo, dostatečný odpočinek, ale i pitný režim. Pomoci vám pak může i řada potravin jako je brokolice, oříšky, ananas a mnohé další.

Hubněte líp a s chutí!

 

Chci hubnout s chutí!