Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Voda s citronem na hubnutí – pomůže vám?

Už jste slyšela o hubnutí díky citronové vodě? Podívejte se s námi na tento nový trend. Odhalíme vám účinky citronu na hubnutí!

V článku se dozvíte:

Shazování tukových polštářků není nic jednoduchého, a proto se každá babská rada na hubnutí, která by mohla pomoct se snížením váhy, rozhodně hodí. Aktuálním oblíbeným trendem v oblasti redukčních diet je pití vody s citronem během dne, které je často označováno jako zázrak na hubnutí. Opravdu se bez ní při spalování tukových zásob neobejdete, nebo jde jen o další nesmyslný trik na hubnutí? Odhalíme vám, jaké jsou skutečné účinky vody s citronem.

Voda s citronem a její vliv na hubnutí

Hned na začátku je nutné vysvětlit si to, že citronová voda sama o sobě rozhodně není žádným zázračným prostředkem, pomocí kterého byste dokázali samovolně zhubnout. Základem úspěšného hubnutí je kalorický deficit, který můžete vytvořit vyváženým jídelníčkem a pravidelnou fyzickou aktivitou. Nicméně, voda s citronem se řadí mezi vhodné nízkokalorické nápoje a díky svým benefitům může být hubnutí s vodou a citronem o něco málo jednodušší. Jaké jsou konkrétní účinky vody s citronem při hubnutí? 

 • Voda s citrusy může doplnit a oživit pitný režim.

 • Plátky citrony lehce vodu ochutí, proto může citronová voda při hubnutí nahradit sladké kalorické limonády

 • Citron obsahuje vitamín C, který podporuje imunitní systém

 • Voda s citronem pomáhá odplavovat škodlivé látky ven z těla. 

 • Citronová voda může působit jako mírné laxativum a díky tomu podporuje vyprazdňování

Možná jste se také setkali s pitím vody s citronem na spaní. Bohužel, takový nápoj nemá žádný specifický účinek na hubnutí během spánku. I přesto, že pití horké s citronem před spaním může mít mírné relaxační a osvěžující účinky, nemá přímý vliv na proces spalování tuků během spánku.

Dalších 5 zajímavých účinků vody s citronem

Citronovou vodu nemusíte pít jen, když se snažíte dát dolů přebytečná kila. Můžete ji klidně zařadit také do pitného režimu v rámci běžného jídelníčku. Kromě výše uvedených předností má totiž popíjení citronové vody i další benefity. Které to jsou?

 1. Stimuluje trávení: kyselost citronu podporuje produkci žaludečních šťáv. To zlepšuje trávení potravy a pomáhá ke vstřebávání živin.

 2. Podporuje detoxikaci organismu: citron obsahuje antioxidanty, které pomáhají neutralizovat škodlivé látky v těle. Voda s citronem podporuje čistící procesy v játrech a ledvinách.

 3. Zvyšuje hydrataci: přidání plátků citronu do vody může podpořit lepší dodržování pitného režimu. Vaše tělo bude více hydratované a váš metabolismus bude fungovat tak, jak má. 

 4. Snižuje chuť k jídlu: pití vody s citronem může potlačit chuť k jídlu a pomoci snížit přejídání.

 5. Může mít pozitivní vliv na vaši psychiku: vůně citronu může mít povzbuzující účinky na náladu a samotné pití vody s citronem může dodat pocit svěžesti a energie.

Kolik denně vypít vody s citronem?

Doporučené množství se pohybuje okolo 1 až 2 litrů vody s citronem denně. Každý člověk má ale jinou potřebu pitného režimu, a proto se i toto číslo může výrazně lišit. Odborníci uvádějí, že můžete vypít 1 sklenici teplé vody s citronem ráno na lačný žaludek. To vám může pomoci probudit váš trávicí systém a podpořit jeho normální funkci. Dále je vhodné pít vodu s citronem během dne, například jako osvěžující nápoj místo sladkých nápojů, které často obsahují přidané cukry a tím pádem i mnoho kalorií.

Zabírá voda s citronem na hubnutí?

Hubnutí s vodou a citronem není samo o sobě příliš účinné.

TIP: Toužíte po dokonalé postavě? Odtajníme vám 11 tipů, jak začít hubnoutZbavte se nevzhledných tukových polštářků jednou provždy.

Časté popíjení citronové vody má i svá rizika

I přes všechny benefity, které má zařazení vody s citronem do vašeho pitného režimu, je důležité mít na paměti, že její častá konzumace může mít i možná rizika. Proto to s citronem na hubnutí nepřehánějte a berte citronovou vodu spíše jako doplněk vašeho pitného režimu. Všeobecně je voda s citronem ale snášena dobře a její negativní dopad na vaše zdraví je spíše výjimkou. Co je dobré mít na paměti při pití vody s citronem?

 • Voda s citronem má kyselou povahu a vysoký obsah kyseliny citronové. Pokud máte citlivý žaludek, její časté a nadměrné pití může vyvolat jeho podráždění, která se projeví žaludeční nevolností, žaludečními vředy, nebo pálením žáhy. 

 • Kyselina citronová může mít negativní vliv na zubní sklovinu. Příliš časté pití vody s citronem může postupně oslabovat zubní sklovinu a zvýšit riziko vzniku zubního kazu a citlivých zubů.

 • Někteří lidé mohou být alergičtí na citrusové plody. Příznakem alergie na citrony je například svědění, otoky, vyrážka a potíže s dýcháním. 

 • Citronová voda může ovlivnit účinnost některých léků, například některých antibiotik. Pokud užíváte pravidelně léky, je vhodné konzultovat s lékařem možné interakce s citronovou vodou.

Pamatujte, že každý člověk je jedinečný a může reagovat odlišně na pravidelné zařazení vody s citronem do pitného režimu. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo jste citliví na kyselé potraviny, zeptejte se vašeho lékaře, jestli je pro vás vhodné konzumovat vodu s citronem na hubnutí. 

Keto dieta a pitný režim: 3 nejčastější dotazy o hubnutí s Ketofit

Začali jste hubnout s keto dietou Ketofit? Při jejím držení je klíčové dodržovat nejen jídelníček, ale také pitný režim. Ten by měl být při proteinové dietě mírně zvýšený. Protože chceme, aby vaše formování postavy bylo úspěšné, naše výživová poradkyně vám odpověděla na 3 nejčastější otázky o hubnutí a pitném režimu s Ketofit.

citronova voda podpori hubnuti s ketofit

Zhubněte hravě díky nejnižšímu obsahu sacharidů!

Nadváhy se zbavíte pouze změnou životního stylu

Voda s citronem může být užitečným pomocníkem při hubnutí. Obsahuje jen pár kalorií a přitom dokáže hydratovat tělo, podpořit trávení, nebo snížit chuť k jídlu. I přes její výhody byste ale její pití neměli přehánět. Pokud se rozhodnete pít vodu s citronem pravidelně, dodržujte její doporučené množství, abyste předešli případným negativním dopadům na vaše zdraví. Pamatujte, že voda s citronem po ránu není žádným zázračným elixírem na hubnutí, ale pouze podporuje dodržování pitného režimu. Chcete opravdu zhubnout? Zaměřte se na váš jídelníček, dopřejte si více pohybu a udělejte změny ve vašem životním stylu.