Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Pitný režim při ketodietě: proč je tak důležitý?

Keto dieta je skvělá v tom, že její jednotlivé redukční plány obsahují už předem sestavený rozpis jídel, který stačí pouze následovat. Věděli jste však, že kromě dodržování jednotlivých fází a počtu

V článku se dozvíte:

Keto dieta je skvělá v tom, že její jednotlivé redukční plány obsahují už předem sestavený rozpis jídel, který stačí pouze následovat. Věděli jste však, že kromě dodržování jednotlivých fází a počtu jídel za den, je zde ještě jedna podstatná věc, na kterou se musíte zaměřit? Jde o pitný režim, který má při hubnutí zásadní roli. Vysvětlíme vám, proč je důležité hlídat si příjem tekutin během shazování kil a zároveň doporučíme konkrétní nápoje na podporu hubnutí při ketodietě.

Hydratuje, ale především podporuje zdraví

Voda. Tak obyčejná a přitom je pro lidský organismus nepostradatelná. Patří mezi nejdůležitější látky v těle, protože velkou částí přispívá k jeho zdravému fungování. Její dostatečná přítomnost v organismu zabezpečuje bezproblémové metabolické a chemické reakce, které v něm každý den probíhají. Voda nejen hydratuje tělo, ale také podporuje trávení, vylučování a působí preventivně proti zácpě. V neposlední řadě má i transportní funkci, protože přináší rozpuštěné živiny z přijaté potravy do jednotlivých buněk. Proto můžeme konstatovat, že voda je v podstatě přírodním nápojem na podporu metabolismu.

Voda jako nápoj urychlující hubnutí

Voda má ale ještě jednu podstatnou funkci. Pomáhá odvádět ven z těla všechny neprospěšné a škodlivé látky. Ty vznikají, mimo jiné, také při shazování tukových polštářků. Kdyby nebylo vody, odpadní látky by se v těle hromadily a tím by narušily chemické procesy v organismu. To by mělo nepříznivý dopad na vaše snahy zhubnout přebytečná kila a v horším případě by mohl jejich nadbytek způsobit nejedno onemocnění.
 

Voda jako nápoj urychlující hubnutí

TIP: Zajímá vás, jak si na tom stojíte s vaší postavou? Zjistěte to pomocí BMI kalkulačky. Během pár sekund vám odhalí, jestli je vaše váha optimální, nebo máte nadváhu.


Proč je při shazování kil pitný režim klíčový?

Důvodů, proč pečlivě dodržovat pitný režim při ketodietě, je hned několik. Ketonová dieta funguje na principu ketózy a jídelníčku bohatém na bílkoviny. Aby všechny proteiny tělo dostatečně zpracovalo, musí se metabolismus takzvaně otáčet. A k tomu, kromě dalších živin, potřebuje samozřejmě i vodu. Proto by měli neslazené nápoje a hubnutí tvořit nerozlučnou dvojici. A to jak při dietním režimu, tak i v běžném jídelníčku.

Během ketodiety mizí nejdřív voda a potom tuk

Při dodržování redukčních hubnoucích plánů KetoFit® se v první fázi diety setkáte se zajímavým váhovým úbytkem. Proč tomu tak je? Když začnete držet ketonovou dietu, tělo se začne novému režimu přizpůsobovat. První kila dolů na váze budou prozatím pocházet z vody, protože omezíte ve vašem jídelníčku sacharidy, které ji v organismu na sebe vážou. Tím pádem přijdete o část její zásoby v těle. Je nutné si uvědomit, že nedostatečný přísun vody může negativně ovlivnit odvod toxických látek, které vznikají při redukci tuku během další fáze ketodiety. Proto se během jakékoliv fáze ketodiety zaměřte také na dostatečný pitný režim, aby vaše shazování kilogramů bylo efektivní.

Co pít při hubnutí s ketodietou? 

Denně by měl člověk vypít zhruba 3 litry vody. Toto množství je ale pouze orientační a závisí na mnoha faktorech jako je například váha, věk, nebo počet minut fyzické aktivity v průběhu dne. Možná si říkáte, že takový objem tekutin nemáte šanci vypít a lámete si hlavu nad tím, co můžete pít při ketodietě. Pokud máte problém pravidelně doplňovat tekutiny, zkuste se zaměřit na jejich pestrost. Prozradíme vám, jak efektivně oživit pitný režim, abyste do těla dostali potřebné množství tekutin. Jaké nápoje pít při hubnutí?

1. Čistá voda 

Dostatečný příjem čisté vody je základem nejen každé diety, ale také běžného stravovacího režimu. Upřednostňujte vody s nízkou, až střední mineralizací. Bublinkové minerálky můžete během ketodiety pít, ale berte je spíš jako doplněk k pitnému režimu. Perlivá voda totiž obsahuje oxid uhličitý, který může podpořit vaše chutě. A to při hubnutí zrovna nepotřebujete.
 

Voda při keto dietě

TIP: Milujete horké kakao? V ketodietě se ho nemusíte vzdávat. FitKao je kakaový nápoj, který obsahuje minimum cukru, ale přitom báječně chutná.


Nebaví vás pít čistou vodu?
Zkuste si ji vylepšit nakrájenými plátky citronu, limetky, nebo pár snítkami máty. Plody přírody vodu jemně ochutí a dodržování pitného režimu bude zase o něco příjemnější. Pozor si však dejte na různé sladidla v podobě třtinového cukru a medu, které obsahují mnoho sacharidů a kalorií. 

2 Sladké limonády, ale bez cukru

Nedokážete do sebe dostat deci vody, aniž by byla oslazená? Jak už jsme zmínili, cukr je v dietě nepřípustný a v běžném stravování by se měl také omezit. Použijte místo cukru sladící příchutě KetoFit. Během chvilky si připravíte sladkou osvěžující limonádu, ale czela bez cukru. Můžete si vybrat až ze 14 druhů příchutí, co třeba mango, malina, nebo espresoo?

Příchutě do keto diety

3. Neslazené čaje

Co dalšího můžete pít kromě vody při proteinové dietě? Výluh z čaje a to teplý, nebo studený, je dalším vhodným nápojem, který efektivně obohatí váš pitný režim. Bylinkové čaje působí pozitivně na organismus a podporují celkovou pohodu. Během dne si můžete dopřát pár šálků čaje, ale jeho celkový objem by neměl tvořit základ pitného režimu. Mějte na paměti, že některé bylinky nejsou vhodné pro všechny a jejich pravidelné užívání může způsobit komplikace. Proto si nezapomeňte přečíst složení jednotlivých čajových směsí. Čaje si připravujte z kvalitní bylinek a bez sladidel.

4. Černá káva

Čistá černá káva bez dochucovadel, jako je cukr, nebo šlehačka, nemá téměř žádné kalorie. Tím pádem je skvělou volbou pro všechny ty, kteří chtějí dát dolů nějaké to kilo navíc. Velkou výhodou kávy je její obsah kofeinu, který vás dokáže povzbudit při práci, nebo motivovat před tréninkem. Navíc obsahuje řadu dalších prospěšných látek podporující metabolické procesy v těle. I přesto, že jsou účinky černé kávy při hubnutí pozitivní, rozhodně to s jejím množstvím nepřehánějte. Její doporučené denní množství je zhruba 1 až 3 šálky denně.

Káva při keto dietě je vhodná

TIP: Víte, že i Ketofit nabízí kvalitní guatemalskou kávu na hubnutí? Podpořte své hubnutí 1-4 šálky černé kávy denně.

Co nepít při keto dietě?
Napoje, které zastaví ketózu

Aby byla ketóza a s ní spojené hubnutí účinné, je třeba snížit příjem sacharidů. Všechny slazené nápoje, často i domácí limonády, slazené minerálky, pivo, vínno, tvrdý alkohol obsahují vysoké množství sacharidů a ketózu zastaví. Proto je důležité tyto nápoje při keto hubnutí zcela vynechat.

Proteinové nápoje nenahradí pitný režim

Mohlo by se zdát, že proteinové nápoje se zahrnují do pitného režimu, ale opak je pravdou. Proteinový nápoj je jídlo plné zdravých bílkovin, které skvěle zasytí. Jejich složení je vyladěné k dokonalosti. Pochutnáte si a navíc dodáte organismu potřebné vitamíny, minerály a vlákninu, která podporuje správné trávení a přispívá k rychlému hubnutí. Po konzumaci proteinového koktejlu je ale nutné vypít alespoň 3 dcl vody, abyste dodrželi denní pitný režim.
 

Proteinové nápoje do keto diety pro rychlé hubnutí

Proteinové nápoje

Chcete se zbavit nadváhy? Myslete na pravidelné pití vody

Dostatečný pitný režim při ketodietě je stejně tak důležitý, jako pravidelné dodržování dietního jídelníčku. Voda v těle přispívá nejen ke zdravému fungování organismu, ale také podporuje hubnutí. Proto má i během ketodiety své nezastupitelné místo a je nutné se zaměřit na její dostatečné množství při jejím držení. V pitném režimu se vyhněte sladkým džusům, limonádám, nebo alkoholu, které jsou plné prázdných kalorií a tělu spíše škodí. Vodu do těla doplňujte průběžně po celý den. Jen tak si zajistíte její optimální hladinu v organismu, která je nezbytná pro podporu vašeho zdraví a shazování přebytečných centimetrů v pase.

Pokračujte na: Jak začít s keto dietou