Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

5 ultimátních tipů jak se zbavit celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže je estetický problém, který trápí většinu žen bez ohledu na věk či typ postavy. Nevzhledné ďolíčky na stehnech, zadku či bocích jsou často překážkou, která nám brán

Celulitida, známá také pod pojmem pomerančová kůže, je estetický problém, který trápí většinu žen a to bez ohledu na věk nebo typ postavy. Nevzhledné dolíčky na stehnech, zadku nebo bocích, jsou často překážkou, která mnoho ženám brání vysvléct se do plavek a užít si dovolenou u moře naplno. Celulitida zkrátka ženám zbytečně snižuje sebevědomí. Jak odstranit celulitidu, nebo alespoň zmírnit její projevy a podpořit činnost lymfatického systému? A může nějak pomoci i keto dieta? Odpovíme vám, co na celulitidu skutečně zabírá a zároveň poradíme 5 efektivních tipů pro boj s celulitidou.

Co je celulitida a jak se projevuje? 

Celulitida vzniká z důvodu hromadění tuků nejčastěji v kombinaci se žilní nebo lymfatickou nedostatečností. Ve chvíli, kdy dojde ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, začnou být tyto buňky postupně vytlačovány proti povrchu kůže. Právě tím se vytvoří nechvalně známé hrbolky a dolíčky v kůži, kterými se celulitida projevuje.

Existují celkem 4 fáze projevů celulitidy podle stupně závažnosti:

 1. Pomerančová kůže je viditelná pouze v případě, že na kůži zatlačíte, respektive ji stisknete.
 2. Celulitida se projevuje při zatnutí svalstva. 
 3. Nerovnosti na kůži jsou viditelné pořád, nezáleží na světle nebo kontrakci svalu.
 4. Na kůži jsou patrné hrubé nerovnosti, přidávají se otoky nebo bolesti končetin.

Celulitida na zadku může být jen začátek

Pokud jste si až do dnešního dne mysleli, že se hrbolky na kůži můžou projevit pouze na pozadí, musíme vás vyvést z omylu. I přesto, že se nejčastěji objevují na zadku, můžou také vzniknout na jiných místech vašeho těla. Jak je to možné? Podle odborníků je hlavním důvodem fakt, že vznik celulitidy ovlivňuje mnoho různých faktorů, které můžou být u každého člověka trochu rozdílné. Na jakých problematických místech se celulitida nejčastěji vyskytuje?

 • stehna
 • zadek
 • boky
 • břicho
 • paže

Genetika nebo špatný životní styl: jak vzniká celulitida?

Na začátek je potřeba říct, že příčina celulitidy nebyla ještě nikdy přesně objasněna. Kvůli tomu je boj s celulitidou často komplikovaný. Je však prokázáno, že celulitida na nohou, zadku, nebo jiných partiích těla, postihuje mnohem častěji ženy než muže (i přesto, že ani u nich není výjimkou). Trpí jí dokonce až 90 % žen bez ohledu na věk nebo váhu. Celulitida v těhotenství a také během puberty je rovněž zcela běžnou záležitostí u většiny žen.

Celulitida

Co přispívá ke vzniku celulitidy?

Neovlivnitelné faktory:

 • genetické predispozice,
 • stav kůže,
 • věk,
 • rasa nebo původ,
 • rizikové období života (puberta, těhotenství, menopauza).

Ovlivnitelné faktory:

 • výživa,
 • procento tělesného tuku,
 • nezdravý životní styl ,
 • pohybová aktivita.

Co pomáhá na celulitidu a jak rozproudit lymfu? 5 účinných tipů

V případě, že se u vás celulitida vyskytne, její zmírnění bude pravděpodobně běh na dlouhou trať a to možná bez vidiny 100% úspěchu. Boj s celulitidou však hned nevzdávejte. Pokud vydržíte a budete se o vaše tělo pečlivě starat, časem určitě uvidíte výsledky. Každá žena totiž může mít krásný a pevný zadek bez celulitidy. Co proti celulitidě určitě pomůže? Máme pro vás 5 zaručených tipů, jak odstranit celulitidu jednou provždy.

1. Pravidelný pohyb je základ 

Trápí vás celulitida na zadečku, nebo jiných částech těla? Aktivní pohyb, jak známo, přispívá k redukci hmotnosti, a tudíž také tukových zásob. Z tohoto důvodu patří k nejdůležitějším prostředkům, jak předcházet celulitidě a zmírňovat její projevy. Pohyb pomáhá také ke správné funkci lymfatického a pohybového systému.

Jak bojovat proti celulitidě

Vaše snahy zaručeně podpoří i posilovací cviky proti celulitidě. Samy o sobě sice nejsou samospásné, avšak pomáhají k účinnému formování celého těla. Jak tedy účinně zhubnout zadek, boky, stehna a zároveň se zbavit celulitidy? Nejvhodnější je kombinace vytrvalostního a silového tréninku. Dopřejte si tedy alespoň 3krát týdně rychlou chůzi nebo běh, který proložte efektivními cviky na celulitidu, jako je série dřepů, výpadů a zvedání pánve.

2. Vyvážená strava a dostatečný pitný režim = půl úspěchu

Třeba se to na první pohled nezdá, ale tvrzení „Jste to, co jíte“ je rozhodně pravdivé. Ať už chcete zhubnout břicho, nebo třeba zmírnit celulitidu na stehnech, je důležité se zaměřit na váš jídelníček. Nezdravá strava složená z jednoduchých sacharidů totiž jednoznačně přispívá ke vzniku obezity. Nejste si jisti, jak jste na tom s vaší váhou? To, jestli trpíte nadváhou, nebo jste v normě, si můžete snadno zjistit díky naší BMI kalkulačce. Na co myslet při sestavování jídelníčku proti celulitidě?

Čemu byste se měli rozhodně vyhnout?

 • fast foodovým jídlům
 • potravinám bohatým na jednoduché cukry
 • alkoholu a energy drinkům
 • slaným a sladkým pochutinám
Celulitida - co jíst

Co do jídelníčku naopak rozhodně patří?

 • čerstvá zelenina
 • luštěniny
 • zdravé tuky (avokádo, rostlinné oleje)
 • některé druhy obilovin (pohanka, amarant, pohanka)

Pokud nemáte čas ani chuť každé jídlo, které denně sníte, řešit do detailu a přesto hledáte způsob, jak se zbavit celulitidy na zadní straně stehen nebo na jiné části těla a zároveň byste chtěli i trochu zhubnout a cítit se dobře ve svém těle, můžete vyzkoušet různé typy diet, nebo rovnou vsadit na keto jídla. Proteinová keto dieta vám díky ketóze, během které tělo jako primární zdroj energie začne využívat tuky, pomůže velmi rychle nastartovat hubnutí a váha půjde konečně dolů. Díky přesnému redukčnímu a udržovacímu plánu se zároveň také vyvarujete nepopulárnímu jojo efektu.

Ve vašem jídelníčku byste neměli zapomínat ani na pitný režim, který představuje naprostý základ pro správnou funkci celého těla a rovněž krásnou a hydratovanou pokožku. Obecně se doporučuje vypít alespoň 2 litry čisté vody. Pitný režim můžete doplnit bylinkovými neslazenými čaji.

Proteinová keto jídla pro ti celulitidě

3. Vyzkoušejte masáže a další formy domácí léčby celulitidy

Zapracovali jste na vašem jídelníčku a zařadili pravidlený pohyb do vašeho dne? Podpořte váš boj s celulitidou pomocí masáže s jednoduchými masážními nástroji, kterou zvládnete s přehledem i u vás doma. Vyzkoušet můžete třeba masážní kartáče, které stimulují průtok lymfy a rovněž pomáhají efektivně odstraňovat odumřelé kožní buňky. Galvanické žehličky přispějí ke hladké kůži a eliminaci škodlivých toxinů. Masážní baňky, které fungují na bázi podtlaku, zase pomohou prokrvit pokožku a svaly v ošetřované oblasti. Možností je opravdu hodně, stačí si masáž na celulitidu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Celulitida - masáže

4. Výhoda dnešní doby? Moderní metody estetické medicíny

Dnešní moderní doba nabízí spoustu technologicky vyspělých řešení, které vám mohou pomoci k dokonalému tělu. Jak se rychle zbavit celulitidy? Mezi účinné neinvazivní metody, které pomáhají odstranit dolíčky na kůži, řadíme například infračervené záření, léčbu pomocí chladu (kryolipolýza), radiofrekvence, ultrazvuku a laseru. Nevýhodou tohoto typu odstranění celulitidy může být pak cena a také nutnost návštěvy specializované kliniky.

5) Bylinky a babské rady aneb jak se zbavit pomerančové kůže

Už i naše babičky hledaly účinné metody, jak se zbavit celulitidy. Spoléhaly tak například na přírodní sílu kofeinu z kávové sedliny a masáž jablečným octem. Celulitidu na zadku, pak podle zápisků našich babiček, například skvěle zmírňovaly skořicové zábaly a březový olej. Bylinky v sobě ukrývají mnoho různých látek, proto si dejte pozor na možné vedlejší účinky. Zábaly a oleje vždy zkoušejte na malé části kůže a až poté aplikujte na vybrané místo. Pokud se vám nechce připravovat domácí kosmetiku, můžete bez problému účinné přípravky na celulitidu s bylinnými výtažky sehnat v drogerii, nebo ve speciálních obchodech zaměřených na přírodní kosmetiku.

Co na celulitidu při obezitě? 

I přesto, že se pomerančová kůže může objevit i u velmi štíhlých žen, tak je celulitida spojována především s obezitou. Jak se zbavit celulitidy na zadku při vyšší váze? Jestli vás trápí opravdu výrazná celulitida a zároveň i nadváha, vyzkoušejte keto dietou. Díky ní shodíte nadbytečná kila efektivně a tím eliminujete samotnou celulitidu. Získat krásný zadeček a postavu snů je jednodušší, než si myslíte. Inspirujte se příběhy žen, kterým úspěšné hubnutí s bezascharidovou dietou dodalo sebevědomí a chuť do života.

Celulitida na stehnech bude díky našim tipům minulostí

Pomerančová kůže není nic, za co byste se měli stydět. Pokud se s ní ale nechcete smířit a nezdravě vám ubírá sebevědomí, tak vyzkoušejte některý z výše uvedených tipů, jak rozpustit celulitidu. Nejdřív stačí, když do vašeho denního režimu zařadíte jen jeden z nich a postupně můžete přidávat další. Jsme si jistí, že časem bude celulitida na vašich stehnech a dalších částech těla méně viditelná a nakonec se vám podaří se jí zbavit úplně.

Přečtěte si další tipy,
jak zatočit s nadbytečnými kily