Do pátku: SLEVA 25 % na VŠECHNY nezlevněné POLÉVKY pro rychlé hubnutí. Zadejte kód FastFit. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Jak zhubnout po padesátce - víme jak na to

Mnoho žen v 50 letech pocítí projevy stárnutí víc, než by si přály. Nejčastěji jde o hluboké vrásky, zhoršení kvality vlasů a zvyšující se váhu.

Mnoho žen v 50 letech pocítí projevy stárnutí víc, než by si přály. Nejčastěji jde o hluboké vrásky, zhoršení kvality vlasů a zvyšující se váhu. Za tyto změny většinou můžou jak přibývající roky, tak hormonální změny, které jsou spojené s menopauzouŽeny si často myslí, že po 50 budou jen tloustnout a už nikdy nebudou mít hezkou postavu, jako před léty. Ale opak je pravdou. Hubená postava v padesáti není nedosažitelná. Stačí trochu upravit vaše návyky a kila půjdou rychle dolů. Jak na to? Prozradíme vám, jak zhubnout po 50 a cítit se zase fit.

Přestaňte zajídat vaše emoce

Určitě to znáte taky. Manžel, nebo někdo blízký vás naštval. Kamarádka je zrovna pryč a vy se nemáte komu svěřit. Takže abyste zahnali smutek a ulevili vaší hlavě, začnete se přejídat. Sáhnete do tajných zásob cukrovinek a sníte celou čokoládu. A u cukrovinek to nemusí končit. Ženy často zajídají emoce také slanými pokrmy jako jsou jídla z fast foodu. Jenže tyto odměny jsou většinou plné cukrů, ztužených tuků a přidaných chemických látek. Proto se do jídelníčku na hubnutí absolutně nehodí. Pokud chcete shodit tuk po padesátce, musíte omezit pojídání sladkostí a průmyslově zpracovaných potravin na minimum.


TIP:  Honí vás často během dne mlsná? Proteinové dezerty KetoFit®  si můžete dopřát bez výčitek. Obsahují minimum sacharidů a naopak vysoký podíl bílkovin, takže nenaruší vaše hubnutí.


Dieta po 50? V jídelníčku se zaměřte na bílkoviny

Chcete zhubnout, ale děsí vás to, že byste se museli trápit hladem? Obohaťte váš jídelníček o proteiny. Jídla bohatá na bílkoviny vás totiž dostatečně zasytí na delší čas a potlačí chutě na dobroty. K tomu všemu mají proteiny mnoho zdravotních benefitů. Přispívají k ochraně svalové hmoty a jsou zdrojem aminokyselin. Které potraviny vám pomůžou doplnit bílkoviny při držení diety po padesátce?

Zaměřte se na bílkoviny při dietě po 50
 • libové maso,
 • ryby a mořské plody,
 • neslazené mléčné výrobky jako tvaroh, cottage, mozzarella,
 • vejce,
 • luštěniny a obiloviny,
 • ořechy a semínka,
 • proteinové tyčinky,
 • speciální proteinové potraviny.
KetoFit proteinové tyčinky

 

Koupit jídla KetoFit
 

Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, vsaďte na některý typ proteinové diety. Jsou čím dál více oblíbenější, protože se díky nim zbavíte nevzhledných tukových polštářků bez kručení v břiše. Vlčí hlad bude minulostí a vy konečně získáte postavu, o které jste vždy snili. 

Alkohol je nepřítel hubnutí v každém věku

Pravidelná sklenička vína k obědu, nebo panák něčeho tvrdšího večer u televize vám může uškodit víc, než si myslíte. Alkoholické nápoje obsahují mnoho kalorií, takže výrazně zvyšují váš energetický příjem. Věděli jste, že například 2 deci vína mají v průměru 130 až 180 kalorií? Ale tím výčet negativním dopadů alkoholu na organismus nekončí. Další nevýhodou alkoholu je fakt, že má téměř nulovou nutriční hodnotu a jeho popíjení narušuje normální fungování organismu. Nadměrná konzumace alkoholu může ohrozit vaši snahu o hubnutí po 50 a navíc může vést k závažným onemocněním. Takže se alkoholu vyhýbejte a pijte ho jen výjimečně.

Během diety nepijte alkohol

Předejděte zpomalení metabolismus po padesátce pravidelným pohybem

Jednou z možností, jak zrychlit metabolismus po 50, je začít se více hýbat. Cvičení a další fyzické aktivity vám pomůžou zvýšit energetický výdej. Další velkou výhodou pravidelného pohybu je fakt, že dokáže podpořit vaše fyzické a také psychické zdraví. Jakýkoliv typ pohybu protáhne vaše tělo, nastartuje organismus a zlepší vám náladu. Jen si dejte pozor na to, že po 50 vaše svaly a kosti postupně ztrácí vitalitu, takže cvičení po padesátce volte spíše vytrvalostního charakteru, abyste předešli případným úrazům. Jaký typ pohybu zvolit?

 • rychlejší chůzi, nebo pomalý běh,
 • nordic walking,
 • turistiku v méně náročném terénu,
 • jemné typy jógy,
 • jízdu na kole,
 • plavání a aqua aerobic,
 • posilování s menším závažím,
 • speciální tréninky a lekce pro starší ženy.
Jak zhubnout po 50? ideální je cvičit

Chcete zhubnout v 50? Nešiďte spánek

Mnoho studií jasně dokazuje, že délka a kvalita spánku hraje při hubnutí velkou roli. Jeho nedostatek, nebo špatná kvalita, vedou k nerovnováze hormonů, které ovlivňují vaši váhu. Takže po probdělé noci nebude jen unavení, ale také můžete pocítit nekontrolovatelné chutě, které často pokazí vaši snahu o hubnutí. Chodíte brzo spát, ale nedaří se vám usnout? Zapracujte na vaší spánkové rutině.

 1. Vstávejte a ulehejte do postele pravidelně ve stejný čas.
 2. Než půjdete spát, ložnici pořádně vyvětrejte. 
 3. V ložnici zbytečně netopte. Ideální teplota pro spánek je kolem 16 až 19 °C.
 4. Před ulehnutím omezte modré světlo a vypněte všechny elektronické přístroje.
 5. Pokud je to možné mobil a jinou elektroniku odneste mimo ložnici. 
 6. V místnosti, kde budete usínat musí být tma a klid. Kupte si závěsy, které propouští minimum světla z ulice a tlumí zvuk. 
 7. Na noc se nepřejídejte a k večeři si dejte spíše lehké jídlo. 
Kvalitní spánek podpoří vaše hubnutí po padesátce

TIP: Nedokážete si představit sledování filmu bez něčeho dobrého? Nahraďte nezdravé brambůrky křupavou delikatesou v podobě rozmarýnových kreker. Jeho chuť vás naprosto překvapí.


Začněte více myslet sami na sebe

Hubnutí po 50 vám půjde daleko hůř, pokud nebudete psychicky v pohodě. Proto se zaměřte také na vaše psychické zdraví. Nenechte se strhnout smutkem, který ve vás může vyvolat stárnutí. S menopauzou nebojujte a zkuste ji přijmout, jako součást vašeho života. Každá žena si tímto obdobím musí projít. Přestaňte se tím tolik stresovat a začněte si užívat přítomný okamžik. Co dokáže zlepšit náladu?

 • Dopřejte si volnou chvilku pro sebe. Přečtěte si knížku, nebo si dejte voňavou teplou koupel při svíčkách.
 • Najděte si nový koníček nebo začněte navštěvovat nějaký zajímavý kurz. Můžete třeba spojit příjemné s užitečným a vyzkoušet kurz zaměřený na hubnutí.
 • Rozmazlujte se. Zajděte si na masáž, ke kadeřníkovi, nebo kosmetičce. 
 • Oživte váš šatník a zkuste nový typ líčení. Chic můžete být i po 50. 
 • Zkuste začít pravidelně meditovat.
 • Přestaňte se izolovat doma a choďte víc ven.

Ve dvou se to lépe táhne

Pravidelná návštěva posilovny a dodržování dietního jídelníčku může být docela fuška. Pokud vám chybí motivace a víte, že to sami nezvládnete, zkuste si najít parťáka. Může to být váš manžel, nebo třeba kamarádka. Mějte však na paměti, že každý člověk má jiný metabolismus po 50, takže výsledky vašeho redukčního režimu můžou být rozdílné. Proto se s vaším hubnoucím partnerem neporovnávejte. Každý je unikátní a to, jak a kde budete hubnout tukové polštářky, závisí na mnoha faktorech. 

Cvičení po 50 ve dvou

Nebuďte na sebe příliš přísní

Zhubnout 10 kg za měsíc a každý den strávit minimálně hodinu v posilovně jsou nereálné cíle, které vás budou tak akorát stresovat. Při sestavování redukčního plánu byste měli jednotlivé úpravy vašeho životního stylu zařazovat postupně. Zkuste nejdřív udělat pár obměn v jídelníčku, nebo začněte více chodit pěšky. Věřte, že hubnutí po padesátce bude daleko jednodušší a efektivnější, pokud se vyhnete extrémům. I malé změny se totiž počítají.

Už jste slyšeli o dietě přerušovaného půstu?

Zhubnout můžete i vy

Hubnutí s námi není vůbec snadné. Díky našim unikátním proteiovým jídlům a speciálnímu plánu zhubne každý. Pusťte se do toho jako mnoho žen před vámi a dokážete to. 

Hubnutí KetoFit Míša

 

Koupit balíček