20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Víme, jak zhubnout v pase

Břicho patří k nejproblematičtějším partiím vůbec. Trápí ženy i muže, a dokonce i na první pohled štíhlé lidi. Pokud řešíte, jak rychle zhubnout v pase, zaručeně se vám budou hodit naše fígle.

Břicho patří k nejproblematičtějším partiím vůbec. Trápí ženy i muže, a dokonce i na první pohled štíhlé lidi. Pokud řešíte, jak rychle zhubnout v pase, zaručeně se vám budou hodit naše fígle. Pojďte s námi zjistit, jak účinně zhubnout pas a boky a co nejdříve se těšit z krásné postavy bez nevzhledné pneumatiky na břiše.  

Jaké jsou nejčastější příčiny ukládání tuku v podbřišku a okolních partiích?

Pokud jíte nepravidelně, odbýváte se, jste často ve stresu a nemáte příliš času na sport, pak se vám pravděpodobně nějaký ten přebytečný tuk na břiše nevyhnul. Právě to jsou totiž nejčastější příčiny ukládání tuku v těchto partiích.

Přebytečný tuk na břiše je nebezpečný

Kromě vzhledu je však na místě řešit především zdraví. Je prokázáno, že nadbytečný tuk přispívá ke zvyšování rizika diabetu, negativně ovlivňuje krevní tlak, hladinu cholesterolu či inzulinovou rezistenci. Soubor těchto zdraví nebezpečných chorob, ke kterým mimo jiné přispívá i tuk na břiše, se nazývá metabolický syndrom

Obecně platí, že vyšší riziko tohoto onemocnění se vyskytuje u mužů, kteří mají obvod pasu vyšší než 102 cm a u žen s pasem nad 88 cm. Obdobně pro orientaci funguje také BMI, jehož hodnoty si můžete snadno spočítat díky naší kalkulačce. Pokud při měření zjistíte, že je váš obvod pasu vyšší nebo BMI dosahuje nebezpečných hodnot, pak je na místě se skutečně zamyslet nad tím, jak se co nejdřív zbavit podkožního tuku.  

Jak snadno zhubnout v pase

Samostatná partie se hubne velmi obtížně 

Ať už potřebujete zhubnout stehnazadek nebo celé nohy, pak vězte, že zhubnout samotnou jednu partii je velmi obtížné či téměř nemožné. Pokud je vaším cílem vyřešení otázky, jak rychle zhubnout, pak se budete muset zaměřit na hubnutí celkové. Pojďme se podívat na tipy, díky kterým se vám zaručeně podaří.

1) Pozor na limonády a obzvlášť na ty s bublinkami

Pokud řešíte, jak zhubnout břišní tuk, pak vězte, že i detaily dělají hodně. Ač si to hodně lidí neuvědomuje, zásadní je přestat pít tzv. tekuté kalorie. Kolové nápoje a další limonády jsou „kalorické bomby“ plné cukrů a dalších nežádoucích přidatných látek, které přispívají k obezitě. Pro hubnutí je však nezbytné dodržovat pravidelný pitný režim, Pít byste měli ideálně 2–3 litry čisté vody denně

2) Fast food a jiné pochutiny jsou tabu

Jak se zbavit tuku na břiše a bocích? Jistě, tušíte, že zásadní roli v této problematice bude hrát zdravá strava. Primárně byste tedy měli vyloučit z jídelníčku všechna „fastfoodová jídla“ a jim podobné pokrmy.  Tato jídla jsou zdrojem kalorií, nezdravých tuků a také mnoha přídatných látek či „éček“, které hubnutí rozhodně neprospívají. Zaměřit byste se naopak měli na zdravé tuky, kterých rozhodně není nutné se bát ani při hubnutí (mořské ryby, avokádo, semínka, ořechy, za studena lisované olivové oleje). 

Vynechejte nezdravá jídla pro rychlé zhubnutí pasu

3)  Jezte pravidelně a menší porce

Díky tomuto pravidlu bude vaše tělo schopné snadněji zpracovat všechny živiny. Ideálně byste měli konzumovat 5 jídel denně (snídaně, svačina, oběd, přesnídávka, večeře) bohatých na nezpracované potraviny (zelenina, ovoce, obilná zrna, luštěniny, maso, vejce). 

Snažte se také, aby poměr tuků, sacharidů a bílkovin ve vaší stravě byl 20:50:30. Konzumace menších porcí během celého dne zase zajistí, že se budete cítit zasycení a snížíte riziko tzv. vlčího hladu, během nějž obvykle dostanete chuť na nezdravé potraviny.

4)  Navyšte poměr bílkovin ve stravě

Při řešení otázky, jak se zbavit tuku kolem pasu, hrají důležitou roli bílkoviny.  I ony přispívají k tomu, že se budete cítit sytí po dlouhou dobu a nebudete tak mít příliš chuť na nezdravé potraviny a pochutiny. Obzvlášť pokud navíc sportujete, jsou bílkoviny nezbytné pro růst a regeneraci svalů. Zaměřit byste se měli na maso, vejce, mléčné produkty a luštěniny. Alternativou pro všechny, kteří nemají dostatek času řešit skladbu jídelníčku, pak představuje velmi účinná proteinová dieta.

Zvyšte příjem bílkovin pro rychlejší hubnutí

6)  Zapojte pohyb

A nejlépe kombinaci aerobního a anaerobní pohybu. Díky pravidelnému kardiu (běh, bruslení, jízda na kole), které doslova rozpumpuje kardiovaskulární systém, vyřešíte, jak otázku, jak zhubnout tuky . Neméně důležité je však také posilování, díky kterému účinně zpevníte celé tělo včetně bříška.

Přidejte pohyb pro zhubnutí břicha

5)  Omezte příjem sacharidů 

Sacharidy jsou rychlým zdrojem energie, který se však bohužel v případě přebytku ukládá do tukových buněk. Ze sacharidů byste proto měli vybírat především komplexní zdroje (brambory, ovesné vločky, quinoa, luštěniny), které se uvolňují postupně do krve a dodávají energii konstantně. 

Ideálním řešením, jak zhubnout boky a břicho, ale také zeštíhlit celé tělo představuje účinná ketodieta

Díky velmi nízkému příjmu sacharidů (30-50 g za den) začne tělo jako primární zdroj energie využívat místo sacharidů tuky – a to jak z jídla, tak také z tukových zásob. Díky tomu dochází k velmi rychlému hubnutí takřka již během prvních dnů od začátku diety. Výhodou je také to, že ketodieta probíhá ve fázích a myslí i na postupný návrat k racionální stravě.

Keto dieta KetoFit pro snadné hubnutí
Keto jídla pro rychlé hubnutí břicha

Udělejte první krok ještě dnes 

Spolehněte se v otázce, jak rychle zhubnout a zbavit se podkožního tuku, na osvědčenou ketodietu, které věří tisíce spokojených žen. Všechna jídla jsou navrhovaná odborníky výživu a obsahují přesné poměry všech důležitých živin. Navíc si je připravíte jednoduše a během několika málo minut, takže si většinu z 60 skvělých keto jídel můžete s sebou vzít třeba na dovolenou nebo do práce

Skvělým prvním krokem mohou být například výhodné startovací balíčky, díky nimž si ketodietu můžete vyzkoušet doslova na vlastní kůži a chuťové buňky. Jděte krásné postavě naproti s ketodietou.

Recenze keto diety

Zdravotní sestra zhubla s KetoFit z váhy 164 kg
 

 

Zhubněte snadno a bez dřiny
keto jídly KetoFit