Dnes: SLEVA 25 % na všechny koktejly. Zadejte kód FitHity >> VYBRAT | Sleva 25 % na další jídla ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Recept: Jak udělat domácí keto chleba?

Máme pro vás dobrou zprávu. Chléb v keto dietě není zakázaný a můžete si ho při hubnutí klidně dopřát. Jen je důležité vybrat ten správný, který bude obsahovat minimum sacharidů a bohatý podíl bílkovin. Prozradíme vám jednoduchý a rychlý recept na keto chleba, který si zamilujete. 

V článku se dozvíte:

Kdo by nemiloval čerstvé rohlíky, nebo vláčný chléb? Pečivo neodmyslitelně patří do českého jídelníčku. Některé diety ho ale striktně zakazují a to především kvůli nižší výživové hodnotě a vyššímu podílu kalorií. Proto není divu, že mnoho lidí zajímá, jak je to v případě keto diety. 

Máme pro vás dobrou zprávu. Chléb v keto dietě není zakázaný a můžete si ho při hubnutí klidně dopřát. Jen je důležité vybrat ten správný, který bude obsahovat minimum sacharidů a bohatý podíl bílkovin. Chcete mít jistotu, že vámi vybraný chléb z obchodu neohrozí vaši cestu za štíhlejším já? Raději si upečte svůj vlastní. Prozradíme vám jednoduchý a rychlý recept na keto chleba, který si zamilujete.

Recept na keto chléb

Suroviny na keto chléb (1 porce):


Výživové hodnoty keto chleba (1 porce):

  • 15 g bílkovin,

  • 2 g sacharidů,

  • 5 g tuku,

  • celková energie: 544 kJ.

Návod na výrobu domácího keto chleba
Upéct si domácí proteinový chléb s nízkým obsahem sacharidů je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Tak jdeme na to. Do misky nasypte proteinové pizza těsto Ketofit, prášek do pečiva, drcený kmín, pepř a sůl. Sypké suroviny spolu krátce promíchejte. Následně přidejte vejce, vodu a najemno nakrájenou čerstvou cibuli. Pečlivě vše zamíchejte dokud vám nevznikne vláčné těsto. 

Postup pečení keto chleba
Čerstvé těsto na proteinový chleba položte na plech s pečícím papírem a vytvarujte ho do oválu. Ještě syrový keto bread posypte slunečnicovými semínky a celým kmínem. Teď už jen stačí keto chléb vložit do trouby. Jak správně upéct keto chleba? Předehřejte si troubu na 180 stupňů. Jakmile bude trouba vyhřátá na požadovanou teplotu, dejte do ní nachystaný plech s keto chlebem a pečte ho zhruba 20 minut. Chléb po upečení nechte chvíli vychladnout, než ho budete servírovat. 

Keto pečivo Ketofit aneb upekli jsme za vás

Nestíháte si upéct čerstvý keto chléb? Máme pro vás jednoduché řešení. Vyzkoušejte proteinové pečivo Ketofit. Oproti klasickému pečivu má vyvážené složení, které je bohaté na bílkoviny a navíc v něm najdete jen zanedbatelný podíl sacharidů. Skvěle se hodí do keto jídelníčku a nijak nenaruší vaše hubnutí. S Ketofit si můžete pochutnat na slaném i sladkém pečivu a to bez výčitek. Jaké Ketofit pečivo musíte vyzkoušet?

  1. Proteinový chléb extra semínkový, který obsahuje pouze 3,1 g sacharidů v jedné porci (2 krajíce), a proto se skvěle hodí do obou fází keto diety.  

  2. Keto croissant představuje ideální sladkou snídani, nebo svačinku na cesty. Má pouze 4 g sacharidů v 1 porci. Můžete si na něm pochutnat jen tak, nebo ho doplnit naším džemem bez cukru.

  3. Slané proteinové tyčinky mají pouze 4 g sacharidů v jedné porci. Perfektní večerní snack, který nijak nenaruší vaši dietu. 

Jak upéct domácí proteinový keto chleba

Semínkový keto chléb Ketofit

Keto chleba s džemem bez cukrů

Keto chleba s džemem bez cukrů

Keto croissant

Keto croissant s minimem sacharidů

S čím kombinovat Ketofit proteinové pečivo a domácí keto chléb?

Vláčný chléb si můžete vychutnat samotný, nebo k němu přidat různé suroviny. Upečený keto chleba, nebo Ketofit proteinový chléb extra semínkový, se skvěle hodí jako příloha například ke Ketofit polévkám. Co dalšího jíst s keto chlebem? 

  • V první fázi keto diety k němu můžete přidat 50 g šunky, nebo masa a grilovanou zeleninu. Chléb můžete kombinovat s dalšími jídly Ketofit. Jak na to? K polovině porce chleba si dejte polovinu porce proteinové omelety.

  • V druhé fázi už můžete proteinový chléb doplnit nejen o šunku a maso, ale také o sýry, nebo lahodné pomazánky z našich keto receptů

Keto chleba recepty

Keto pečivo můžete servírovat s povolenou zeleninou, šunkou a dalšími ingrediencemi
 

TIP: Zajímá vás, jaké potraviny můžete jíst v 1. a 2. fázi keto diety? Více informací najdete zde.   Koupit lahodné keto pečivo