Dnes: Nakupte VíceZaMéně > množstevní slevy až 30 % u většiny produktů >> Vybírejte ZDE

19 tipů, jak shodit tuk na těle

Zhubnout tukové polštářky je jednoznačně daleko těžší, než je získat. Na druhou stranu se nejedná o kvantovou fyziku. Věřte, že i vy můžete mít zdravou a štíhlou postavu. Stačí se odhodlat a udělat ve vašem životním stylu pár změn. Jaké to jsou? Odhalíme vám 19 jednoduchých tipů, které vám pomůžou zbavit se obezity a shodit přebytečná kila.

Na začátku si sepište jednotlivé kroky hubnutí

1. Efektivní shazování tuku začíná dlouhodobým plánem

Pokud jste si mysleli, že stačí vydržet týdenní hladovkou a po vašem břišním tuku nebude ani památka, tak vás asi nepotěšíme. Po takové drastické dietě se vám ztracená kila vrátí v podobě jojo efektu a navíc si můžete zadělat na zdravotní problémy. Odborníci se všeobecně shodují, že optimální je pokusit se shodit zhruba 0,5 kg za týden

2. Trpělivost nepřináší jen růže,ale také úbytek na váze

Chcete se pustit do spalování tuků? Hned ze začátku je nutné si uvědomit, že změny, které provedete ve vašem jídelníčku nebo denním režimu, nepůjdou vidět hned na druhý den. Proto se musíte obrnit trpělivostí a na průběžné výsledky vašeho snažení si budete muset počkat i několik týdnů.

3. Jak shodit přebytečná kila? Zaměřte se na kalorický deficit

Alfou a omegou toho, jak se zbavit obezity a mít zdravou váhu, je kalorický deficit. Co to znamená? Kalorický deficit je stav, kdy je výdej kalorií vašeho organismu vyšší, než je jejich příjem. Dejte si však pozor na jeho hodnotu. Vysoký kalorický deficit totiž může způsobit nejen velký hlad, ale také zdravotní komplikace. 

TIP: Trápí vás nevzhledné faldíky kolem pasu? Prozradíme vám osvědčené rady, jak zhubnout břicho a získat štíhlý pas.

4. Zelenina nesmí chybět v žádném redukčním jídelníčku

Čerstvá zelenina je skvělým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. Obsahuje prospěšné látky, které přispívají k normální činnosti organismu. Její pravidelná konzumace podporuje trávení a přispívá k pevné imunitě. Aby vaše hubnutí bylo úspěšné a vašemu tělu nechyběly důležité živiny, měla by být součástí každého jídla.

Čerstvá zelenina vás zasytí

5. Jak zhubnout bez hladu? Vsaďte na bílkoviny

Trápí vás při dietě neustálý hlad? Pak zařaďte do vašeho stravovacího plánu jídla bohatá na bílkoviny. Perfektně ho zaženou a zároveň vás zasytí na dlouhou dobu. Dostatek bílkovin v jídelníčku navíc pomáhá snižovat chutě na pravidelnou sladkou tečku za hlavním jídlem. Jsou skvělým pomocníkem k tomu, jak zhubnout tuky bez kručení v břiše.

Ideální jsou v keto dietě bílkoviny

6. Chutě na sladké vyřešte chytře

Honí vás pravidelně mlsná a v dietě se to ještě zhoršuje? Máme pro vás dobrou zprávu. Rychlé shazování tuků jde i bez zakazování si dobrot a čokolády. Jen musíte vědět, jak na to. Například sladkou čokoládovou tyčinku nahraďte proteinovou tyčinkou. Nebo oblíbenou bílou čokoládu vyměňte za kvalitní hořkou čokoládou. Vždy si ale dejte pozor na množství a ani proteinovými sladkostmi se nepřejídejte. 

7. Zbavte se tukových polštářků díky vodě

Chcete, aby vaše hubnutí probíhalo hladce? Nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Hraje totiž nemalou roli v tom, jak rychle budete shazovat kila dolů. Voda je součástí mnoha metabolických procesů v těle a má zásadní vliv na správné fungování vašeho organismu. 

Pravidelný pitný režim při dietě

8. Krabičky do práce aneb obědy z domu

Jak se zbavit tuku na stehnech, který vám pravidelně způsobuje špatnou náladu? Oprašte vaše kulinářské dovednosti a začněte si více vařit doma. Obědy z domu, které si komfortně můžete přinést do práce v krabičce, mají mnoho výhod. Jednou z nich je fakt, že přesně víte, z jakých surovin je jídlo připravené. Můžete si také pohlídat velikost porce a celkové kalorie. A to je pro dosáhnutí kalorického deficitu velice důležité. 

9. Zatočte s tuky pomocí sportu

Sport a pravidelné pohybové aktivity přispívají nejen ke zvýšení kalorického výdeje vašeho těla, ale také pozitivně ovlivňují fyzické a psychické zdraví. Pro účinné shazování tuku si vyberte takový sport, který vás bude bavit a při kterém se vám podaří přestat myslet na každodenní starosti.

TIP: Toužíte po dokonalém zadečku? Splňte si vaše sny o krásném pozadí. Přinášíme vám 10 tipů, jak zhubnout zadek.

10. Nebojte se tvrdého silového tréninku

Mnoho žen si myslí, že pokud začnou cvičit s činkami, které mají vyšší váhu, budou mít postavu jako profesionální hokejista. Opak je ale pravdou. Silový trénink je vhodný i pro ženy, protože dokáže zpevnit postavu a navíc podporuje spalování tukových zásob. Ženský organismus funguje trochu jinak, a proto se nemusíte bát, že se po pár návštěvách v posilovně změníte v opačné pohlaví. 

Tvrdý silový trénink

11. Pravidelný pohyb pomůže zvýšit kalorický výdej

Běh nebo lekce aerobiku nejsou nic pro vás? Není vhodné se do jakéhokoliv sportu nutit kvůli tomu, abyste se zbavili břišního tuku. Pokud nejste sportovní typ, tak bohatě stačí, když začnete chodit alespoň na pravidelné procházky. Protože do kalorického výdeje se počítá každý pohyb.

Pravidelně se snažte sportovat

12. Účinné hubnutí: nestřídejte příliš často různé typy diet

Jeden týden proteinová dieta a další týden veganská dieta. Střídáte diety jako ponožky? Jestli je vaše odpověď kladná, pak není divu, že vaše váha neklesá a dokonce se možná zvyšuje. Organismus je totiž z prudkých změn zmatený a nemá dostatek času na ně reagovat. Proto si vždy vybírejte dietu, kterou budete schopni držet delší čas.

13. Chybí vám motivace? Hubněte ve dvou

Mít hubnoucího parťáka, který s vámi bude prožívat radosti i strasti shazování kil, je jednoznačně výhra. Může to být vaše kamarádka nebo partner. Díky tomu bude vaše držení redukčního režimu jednodušší a nebudete mít tendence s dietou skončit hned po prvním nezdaru

TIP: Volné dny dokáží s váhou pořádně zamávat. Ukážeme vám 7 tipů, jak nepřibrat na dovolené a přesto si ji pořádně užít.

14. Každý shazuje tuky jinou rychlostí

Je skvělé, že s vámi někdo chodí na pravidelné lekce aerobiku a hubne s vámi. Ale pozor na zbytečné porovnávání. To, jak rychle budete spalovat tuky, ale záleží na mnoha faktorech. Proto se zbytečně netrapte tím, že vaše kamarádka má o 2 kg na váze míň a přitom držíte obě stejnou keto dietu.

15. Cheat days do zdravého životního stylu nepatří

Dodržujete dietu od pondělí do pátku a ve dnech volna se směle přejídáte v rámci cheat days? Pokud trpíte záchvatovým přejídáním o víkendu, tak je něco na vaší dietě špatně. Tajemstvím účinného hubnutí je správně zvolená dieta a dobře spočítaný kalorický příjem. Díky tomu vás nebudou trápit chutě na sladké a neměli byste mít ani potřebu se ládovat nezdravými potravinami. 

Žádné podvádění při dietě

16. U jídla volte kvalitu nad kvantitou

Redukční jídelníček byste měli naplnit potravinami, které jsou nutričně plnohodnotné. Jen tak vašemu tělu dopřejete dostatečné množství prospěšných látek, které jsou při shazování tuku klíčové. Proto dejte přednost raději sezónní zelenině od vašeho souseda před kupovanou v supermarketu a při nakupování upřednostňujte nezpracované potraviny

17. Pestrý jídelníček vám pomůže k postavě snů

Chcete se vyhnout tomu, že vás redukční dieta omrzí už po pár dnech? Střídejte recepty a vařte si nová jídla. Jen tak se vyhnete fádnosti ve vašem jídelníčku a budete se na každé dietní jídlo těšit

18. Spalovače a jiné doplňky stravy jen s mírou

Suplementy vám můžou pomoci s rychlejším shazováním tuku, ale je nutné si uvědomit, že se jedná pouze o doplňky stravy. Základem hubnutí je kalorický deficit vytvořený vyváženým jídelníčkem a dostatečným pohybem během dne.

Doplňky stravy KetoFit

19. Alkoholu se při dietě raději vyhněte

I přesto, že některé diety velmi malé množství alkoholu povolují, pro efektivní shazování tuku si alkoholické drinky odpusťte. Alkohol obsahuje mnoho kalorií a má nulovou výživovou hodnotu. Proto se nehodí do žádného jídelníčku. 

Vaše štíhlé já už na vás čeká

Každý může mít hezkou a zdravou postavu. Pamatujte však, že bez určitých změn ve vašem jídelníčku a životním stylu to nepůjde. Nikam nespěchejte a začněte pomalu. Jak shodit tuk? Zařaďte do vašeho dne některý z výše uvedených tipů a postupně přidávejte další. Uvidíte, že po pár týdnech se ručička vaší váhy konečně pohne směrem dolů. Vaším cílem by měla být pomalá, ale zato trvalá změna vaší postavy.


Autor článku: Bc. Veronika Ivanová
Redakce Ketofit

Na hubnutí nebudete sami!

Přidejte se k nám, vzájemně se podporujeme, sdílíme recepty, výsledky a zkušenosti. Hubnutí je hned snadnější.

Přidat se do skupiny

Podpora / recepty / příběhy
Zeptejte se reálných uživatelek, jak jsou spokojené s KetoFit, jak se jim daří hubnout, kolik kilo zhubly.

Ketofit v médiích

Přesvědčete se o účinnosti našich produktů.

Hýčkejte se těmi nejlepšími jídly

Pravá česká chuť

Speciálně pro ženy

Extra účinek při hubnutí

Zlepšují pleť, vlasy a nehty

Proč hubnout s kvalitnejším KetoFit?