20% SLEVA na oblíbené produkty. Hledejte štítek FitDezert. Platí na nezlevněné. Vybírejte ZDE

Máte dotaz? Ozvěte se.

+420 770 110 650 Po-Čt: 8:00-16:30 Pá: 8.00-15:30

Nejrychlejší hubnutí a nejrychlejší dieta – odborníci radí

Mít krásnou a štíhlou postavu je snem mnoha lidí. Možná už jste taky někdy vyzkoušeli pár trendy diet, ale žádná vám nepomohla dosáhnout vašich cílů. V horším případě jste ztracená kila nabrali ještě rychleji, než se vám je podařilo zhubnout.

Proč některé diety vůbec nefungují a jaké je tajemství nejrychlejší diety? Zeptali jsme se odborníků na výživu, co doporučují svým klientům, kteří chtějí rychle a efektivně zhubnout. Z jejich odpovědí jsme pro vás sestavili podrobný návod na hubnutí. Prozradíme vám, jak co nejrychleji zhubnout v 11 krocích. 

Účinné hubnutí s Keto dietou

1. Najděte si svoje proč

Ještě předtím, než začnete s redukční dietou, je důležité se zamyslet, proč vlastně potřebujete zhubnout. Vaše důvody by měly odrážet vaše touhy a přání. Možná se chcete cítit lépe ve vašich oblíbených šatech, nebo byste rádi podpořili vaši fyzičku. Pokud však chcete mít menší zadek jen kvůli tomu, že na něj měl někdo nevhodnou narážku, ale vám se ve skutečnosti líbí, není nutné se do hubnutí nutit. Nenechte se ovlivňovat názory ostatních. Především vy sami byste měli být spokojeni s vaší postavou. Pokud si najdete svoje proč, vaše motivace vám při hubnutí také daleko více vydrží. Nehubněte pro někoho, snažte se být fit především sami pro sebe a vaše zdraví.

2. Pečlivě si naplánujte vaše hubnutí, ale začátek neodkládejte

Ani ta nejrychlejší dieta na světě vám nepomůže, pokud vaše hubnoucí cíle budou absolutně nereálné. Dát dolů 20 kg za týden opravdu není ten nejlepší nápad. Stanovte si reálné cíle a následně si udělejte podrobný plán vašeho hubnutí. Ideální je vytvořit si týdenní rozpis, kde budete mít rozepsaný jak stravovací, tak tréninkový plán. Na konci týdne si vždy udělejte kontrolu, jak vám dodržování nového režimu šlo. Začít hubnout můžete klidně hned teď. Nečekejte na nový měsíc, pondělí, nebo správnou příležitost. Vytvořte si váš hubnoucí plán a začněte pracovat na vaší postavě hned další den. Věřte, že čím dřív začnete, tím dřív se budete radovat ze štíhlejšího pasu.

Základem úspěšné diety je plán

TIP: Chcete začít hubnout s keto dietou, ale nevíte, jestli vám bude vyhovovat? Objednejte si zkušební balíček proteinové diety KetoFit®. Zbavte se přebytečných tukových polštářků bez hladu a odpírání si oblíbených jídel. 

3. Jak nejrychleji zhubnout? Vsaďte pouze na jednu dietu 

Bez změn ve vašem životním stylu kila dolů rozhodně nepůjdou. Proto si vyberte pouze 1 dietu, nebo výživový směr a ten pečlivě dodržujte. Velkou chybou, kterou dělá snad každý, kdo chce rychle zhubnout, je časté střídání diet a výživových doporučení. Pokud budete střídat diety jako ponožky, tak místo hubnutí se může dostavit úplně opačný efekt a v horším případě si dokonce můžete zadělat na pořádný zdravotní problém. Nevyhovuje vám žádná dieta a vy netušíte, jak zhubnout? Stačí udělat pár změn ve vašem jídelníčku. Jaké to jsou?

  • Začněte jíst více čerstvé zeleniny a ovoce. Denně byste měli sníst zhruba 400 gramů zeleniny a ovoce. 
  • Hlídejte si, aby váš jídelníček obsahoval dostatečné množství bílkovin.
  • Omezte konzumaci průmyslově zpracovaných potravin.
  • Začněte si více vařit doma a jídlo si berte s sebou do práce i na cesty.
  • Upřednostňujte šetrné tepelné úpravy potravin.
  • Nezapomínejte na pravidelný pitný režim, který by měl být založený především na čisté vodě.
  • Sladké limonády, džusy a šťávy nahraďte domácí limonádou s nízkosacharidovým sirupem KetoFit®.
  • Alkohol a alkoholické nápoje v redukční dietě úplně vynechejte.
  • Klasické pečivo nahraďte celozrnným, nebo proteinovým pečivem.
  • Dejte přednost lokálním potravinám a nakupujte u místních pěstitelů.

4. Nezakazujte si vaše oblíbená jídla

Asi v žádném jídelníčku na rychlé hubnutí nenajdete sladkosti, cukrovinky a slané pochutiny. Při držení diety si ale nemusíte striktně zakazovat všechny dobroty. Stačí, když je nahradíte vhodnými alternativami. Věděli jste, že chutě na sladké můžete efektivně zahnat třeba ovocem? Pokud si nedokážete představit neděli bez koláče, připravte si jeho odlehčenou verzi. Vyzkoušejte třeba proteinové dezerty, které obsahují vysoký podíl bílkovin, takže uspokojí nejen vaše chutě na sladké, ale také vás zasytí na dlouhou dobu. 

TIP: Honí vás často mlsná, když jste v práci, nebo na cestách? Přestaňte se odbývat kalorickými sladkými tyčinkami a nahraďte je vynikajícími proteinovými tyčinkami KetoFit®. Ideální svačinka, která nenaruší vaše hubnutí a navíc se vleze do každé kabelky.

Proteinové tyčinky vás zasytí

Koupit proteinové tyčinky

5. Najděte si pohyb, který vás bude bavit

Rychlé hubnutí podpoříte nejen vyváženým jídelníčkem, ale také pravidelným pohybem. Vyberte si takový sport, který vás bude bavit a budete ho provozovat s chutí a ne jen kvůli tomu, že při něm spálíte několik stovek kalorií. Díky tomu se na tréninky budete těšit a nebudete mít tendenci je vynechávat. Pokud nejste sportovní typ, zkuste zařadit do vašeho dne více přirozeného pohybu třeba ve formě procházek v parku s vaším mazlíčkem. I obyčejná chůze totiž výrazně přispívá k formování vaší postavy a to především, pokud máte sedavé zaměstnání

/proteinove-tycinky

6. Odměňte se i za malé úspěchy

Podařilo se vám po dlouhé době zapnout vaše oblíbené kalhoty? Tak to je skvělé. Vaše dieta nejspíš funguje. Jak rychle zhubnout další kila? Důležité je nepolevovat a dál pokračovat ve vaší hubnoucí strategii. Vaši motivaci podpoříte tím, že budete oslavovat i malé úspěchy. Na každý měsíc si stanovte dílčí cíl, který vás posune k dosáhnutí toho finálního. Za jeho splnění si pak určete motivační odměnu. Čím si udělat radost? Kupte si něco hezkého na sebe, zajděte si na kosmetiku, nebo si dopřejte relaxační masáž. Záleží pouze na vás, jakou odměnu si vyberete. 

7. Váhu nesledujte každý den

S vidinou toho, že chcete zhubnout 5 kilo za týden se vážíte na vaší osobní váze 2krát za den. Ano, je nám jasné, že výsledky na váze můžou být tou správnou motivací. Na druhou stranu samotná váha vašeho těla nemusí být při hubnutí správným ukazatelem, že vaše dieta funguje. Jak je to možné? Když porovnáte dvě 60 kilové ženy se stejnou výškou, vůbec nemusí mít stejnou postavu. Důležitý je totiž celkový poměr tuku a svalů v těle. Ten velmi lehce zjistíte pomocí speciálních přístrojů typu InBody.  

Nemusíte se stresovat svou váhou každý den

 

Poměrně přesné výsledky vašeho hubnutí vám také prozradí obyčejný krejčovský metr, který koupíte v každé galanterii. Stále více odborníků doporučuje svým klientům, aby se raději měřili pomocí metru, než vážili na váze. Takže váhu nechte klidně schovanou ve skříni a vytahujte ji jen příležitostně. Pokud i přesto chcete vidět číslo na váze, bohatě stačí, když se budete vážit jednou za měsíc. Muži se můžou vážit kdykoliv, ale ženám se doporučuje vážit mimo dny, kdy mají menstruaci. Není vhodné se vážit ani několik dnů před a po skončení periody. Ta totiž může čísla výrazně. zkreslovat. 

8. Účinná dieta: vyhněte se extrémům

Jak hodně rychle zhubnout? Rozhodně se vyhněte extrémům v podobě hladovění a celodenního cvičení. Začněte pomalu a nesnažte se změnit váš život o 180 stupňů za jeden den. Jednotlivé změny zařaďte do vašeho denního režimu postupně. Jen tak bude vaše dieta fungovat a vy se vyhnete případnému jojo efektu. Pamatujte, že vaše změny by měly být udržitelné a zároveň by se měly stát součástí vašeho nového životního stylu. Myslete i na to, že základem efektivního hubnutí je především správně nastavený kalorický deficit.

TIP: Čeká vás za několik měsíců den s velkým D? Vylaďte vaši postavu k dokonalosti. Poradíme vám, jak efektivně zhubnout před svatbou, abyste se cítila skvěle. 

Vyhněte se extrémní dietě

9. Jak zhubnout v pase? Dopřejte si dostatečný a kvalitní spánek 

Ponocování a úmyslné zkracování délky vašeho spánku může na vaší postavě způsobit daleko více škody, než si myslíte. Nedostatečný a nekvalitní spánek totiž často rozkolísá hladinu hormonů leptinu a ghrelinu. Ty mají nemalý vliv na váš hlad a také chutě během dne. Pokud není člověk dostatečně odpočinutý, často sahá po nezdravých potravinách, aby doplnil energii. Navíc ti, kteří spí málo a nekvalitně, nejsou schopni dodržovat pravidelný tréninkový plán, protože nemají dostatek sil pro výkon. Jak rychle zhubnout 20 kg? Zapracujte na vaší spánkové rutině a dopřejte si plnohodnotný spánek. Odborníci všeobecně doporučují spát zhruba 7 a 8 hodin. 

10. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními

Každý člověk je jedinečný, a proto i tempo vašeho hubnutí může být rozdílné, než třeba u vaší kamarádky. Je skvělé najít tu nejúčinnější dietu a pustit se do formování postavy s někým blízkým. Můžete se vzájemně podporovat, chodit spolu do posilovny, nebo sdílet recepty na zdravá jídla. Pokud jste začali pracovat na vaší postavě ve dvou, dejte si pozor na jednu věc. Rozhodně se vyhněte zbytečnému porovnávání vašich výsledků. Uvědomte si, že hubnutí není žádná soutěž. To, že vaše kamarádka zhubla o něco víc, než vy za stejný čas, hned automaticky neznamená, že děláte něco špatně. Srovnávání se s ostatními vás akorát zbytečně vystresuje a také může pořádně demotivovat. A to rozhodně nechcete. 

Je zbytečné se srovnávat s ostatními

11. Nechtějte výsledky hned

Odborníci se shodují, že nejlepší dieta  je taková, kterou jste schopni dodržovat bez problémů dlouhodobě. Jak jsme už zmínili výše, hubnutí chce čas a samotné výsledky vašeho dietního režimu přichází často až se zpožděním. Proto se obrňte trpělivostí a počítejte s tím, že první viditelné změny na vaší postavě zaznamenáte v zrcadle nejdříve za několik týdnů. Na druhou stranu, pokud začnete jíst zdravěji a více se hýbat, tak pocitově se určitě budete cítit míň nafouklí klidně už po pár dnech držení dietního režimu. 

TIP: Blíží se plavková sezóna, nebo jen chcete zapracovat na vaší postavě? Odhalíme vám 20 tipů, jak se dostat do formy. 

Dieta na týden není to nejlepší řešení vaší nadváhy

Pokud stále pátráte po tom, jaká dieta je nejlepší a jak zhubnout 5 kilo za týden, asi vás trochu zklameme. Rychlé diety, které slibují skvělé výsledky už za pár dnů, totiž nejsou tím nejvhodnějším řešením vaší obezity. Aby váš redukční plán nebyl pro tělo nijak škodlivý a nenarušil vaše zdraví, musíte se zaměřit na postupné shazování vašich tukových polštářků. 

Přestaňte zbytečně ztrácet váš drahocenný čas hledáním nejrychlejší diety a místo toho si najděte takový redukční režim, který budete schopni držet déle než 1 týden. Jen tak se vám skutečně podaří konečně zhubnout 5 kg a získat postavu vašich snů. Správný redukční režim by vás měl naučit novým a zdravějším návykům, které podpoří nejen vzhled vaší figury, ale také vaše celkové fyzické a psychické zdraví. Díky tomu se k těm starým, jako je například přejídání se cukrovinkami a jídlem z fast foodů, už nevrátíte a vaši novou váhu si udržíte.