Ptejte se: +420 770 110 650


Co je nízkosacharidová dieta a jak pomáhá

Nízkosacharidové stravování v poslední době zažívá obrovský boom. Důvod je prostý - pokud jde o hubnutí, dokáže za poměrně krátký čas přinést opravdu viditelné výsledky, což se o jiných dietách říct nedá. Jak už název napovídá, jedná se o typ stravování, při kterém se sacharidy (tedy škroby) a jednoduché cukry v jídelníčku nacházejí pouze v omezeném množství nebo dokonce vůbec.

Nízkoasacharidová dieta

Tyto živiny je nutno něčím nahradit, a protože tuk je velmi kalorický, zůstává nám vhodným adeptem protein. Ten je totiž velice důležitý pro správnou obranyschopnost organismu a navíc má skvělý sytící efekt. Z toho důvodu se tento typ stravování často označuje i jako proteinová dieta, bílkovinná či low carb dieta.

Kontroverzní, avšak efektivní způsob hubnutí

Nízkosacharidová dieta neboli ketodieta funguje na principu takzvané ketózy. Do ní se tělo dostává v situaci, když spotřebuje vlastní zásoby sacharidů, které jsou pro něj za běžných okolností primárním zdrojem energie, a nepřijímá žádné další z potravy. V takové situaci je organismus nucený čerpat energii z uložených zásob tuků a díky tomu člověk začne rychle hubnout.

nízkosacharidová dieta

Neznamená to však, že musíte hladovět. Stále normálně jíte, jen se váš jídelníček skládá z bílkovin a tuků - v případě nízkosacharidové diety KetoFit tvořený našimi produkty. Přesto však platí, že naše tělo bez sacharidů nemůže fungovat - a právě na tom staví své argumenty odpůrci této diety. Pravdou však je, že si tělo vyrábí minimální nutné množství sacharidů rozkladem proteinů, a pokud ketóza netrvá déle než čtyři týdny, tak na lidský organismus nemá žádné škodlivé účinky. 

Právě z toho důvodu jsou všechny naše redukční plány KetoFit sestavené tak, aby fáze ketózy neboli hubnoucí fáze nikdy nepřesahovala tuto bezpečnou dobu, a to ani u našich nejdelších plánů. Po této době se postupně přechází zpátky na běžnou stravu - v rámci dietního programu KetoFit tuto fázi nazýváme stabilizační. Jídelníček pak musí být pochopitelně zdravý, jinak by mohlo dojít k obávanému jojo efektu.

Nemáte čas nebo se vám jednoduše nechce počítat kalorie a hledat, co můžete a nemůžete jíst? Usnadněte si to jedním z našich redukčních plánů:

 

SOFT – chci vylepšit postavu

Trápí vás lehká nadváha a nedaří se vám dostat na vysněnou hmotnost? Redukční plán SOFT obsahující nízkosacharidovou stravu pro vás bude ideální volba. Hubnutí s KetoFit je velmi snadné a můžete začít již dnes.

OPTIMAL - chci středně shodit

Redukční plán OPTIMAL nabízí vyvážený poměr mezi délkou trvání a mírou úbytku váhy. Je navržen tak, abyste se s minimálním úsilím dostala na cílovou váhu za 6 týdnů. Redukční plán OPTIMAL se skládá ze dvou snadných fází hubnoucí a stabilizační, více o něm se dozvíte tady.

MAXI – chci hodně zhubnout

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, chcete pořádně shodit, nebo máte těch kil navíc prostě hodně, doporučujeme plán MAXI. Stačí jíst 9 týdnů speciální jídla keto diety KetoFit pro efektivní hubnutí.

MAXI PLUS – extra vysoká redukce hmotnosti

Pro opravdu intenzivní hubnutí z vysoké nadváhy můžete absolvovat plán MAXI PLUS. Z výsledků budete překvapena. I když se hubne z velké váhy, celý proces bude také velmi snadný.  Spočívá v tom, že po sobě zařadíte plány MAXI a OPTIMAL.

 

Jak vypadá nízkosacharidový jídelníček

I když to tak nemusí vypadat, jídelníček je při ketodietě vcelku rozmanitý, jen je důležité vědět, které potraviny můžete jíst a v jaké míře. Jestliže máte obavy z toho, že budete mít během hubnutí hlad, tak po poradě s naší výživovou poradkyní zařadíte do jídelníčku ještě šesté jídlo z nabídky KetoFit, které vám navodí pocit sytosti. Teď už ale k tématu - při nízkosacharidové dietě povolené potraviny zahrnují:

Hubnoucí fáze

5x denně jídlo KetoFit z e-shopu
k tomu 500 g povolené zeleniny denně

· listová zelenina - salát, špenát, zelí, růžičková kapusta, květák a brokolice
· zelená okurka, ředkvička, cuketa, dýně lilek, čerstvá červená řepa
· cherry rajčata (maximálně 200 g jednou za 2 - 3 dny)
· houby - hlíva, žampiony, hříbky (maximálně 100 g denně) · bulvový i řapíkatý celer, fazolové lusky, pórek
· nesolené, nepražené ořechy - mandle, vlašské, makadamia i pekanové (maximálně 10 g denně)
· semínka - slunečnicová, dýňová, lněná a chia
· avokádo (pouze jednou za 2 - 3 dny)
· olivy (maximálně 10 g denně)

Kompletní popis huboucí fáze

 

Stabilizační fáze

3x denně jídlo KetoFit z e-shopu
2x denně bílkovinové jídlo

Stejné potraviny jako v případě hubnoucí fáze a k tomu navíc:
· libové maso a ryby - kuře, krůta, králík, telecí či hovězí (minimálně vepřové, kachna či husa) a šunka
· mléčné produkty - kefírové či acidofilní mléko, bílý jogurt, tvaroh, tvrdé sýry (s obsahem tuku do 30 %)
· vaječný bílek (denně maximálně ze dvou vajec)
· jakákoliv zelenina

Během posledního týdne:
· celozrnné či vícezrnné pečivo (maximálně 50 g denně), Keto chleba KetoFit, Keto Croissant KetoFit
· nebo některou z příloh (maximálně 50 g denně v suchém stavu) - těstoviny, rýže, quinoa, bulgur, špalda či brambory (u nich maximálně 100 g)
· nebo ovoce (maximálně 100 g denně)

Kompletní popis stabilitační fáze

 

Zakázané potraviny v nízkosacharidové dietě:
· rýže
· pečivo
· kuskus
· cereálie
· klasické těstoviny (místo nich můžete nízkosacharidové těstoviny Keto Risoni KetoFit)
· čerstvé i sušené ovoce
· slazené jogurty a jiné mléčné výrobky · slané pochutiny
· cukr, med a všechny sladkosti
· zelenina bohatá na sacharidy - brambory, batáty, kukuřice
· veškerý alkohol
· slazené nápoje

Proteinová keto dieta KetoFit


V tomto ohledu mají produkty KetoFit ohromnou výhodu. Najdete mezi nimi omelety, polévky, sladké a kmínové tyčinky nebo třeba i proteinové pečivo a těstoviny, takže zhubnete a přitom budete jíst tak jako normálně. Vždy je však potřeba myslet na to, abyste denně vypili alespoň tři litry vody, jinak byste mohli pocítit zácpu a jiné negativní příznaky.

Behěm všech fází hubnutí s KetoFit nebudete omezení jen na suroviny a pokrmy z programu KetoFit, ale můžete si připravit i keto jídla z povolených surovin.  S tím vám pomůže nekonečná řada receptů pro ketodietu, které jsme pro vás vyzkoušeli a připravili.

Průběh nízkosacharidové diety

Ketodieta KetoFit je sestavená tak, aby vám ušetřila čas a námahu. Nemusíte mít obavy, že vám nějak zasáhne do každodenního programu, naopak celý den vám usnadní a vy budete mít více prostoru pro své aktivity. Pestrá nízkosacharidová strava vás bude doprovázet od snídaně až po večeři.

Každý den budete jíst 5 jídel KetoFit v intervalu 1 jídlo za 3 hodiny. Po každém jídle ketodiety vždy vypijte 250–500 ml vody. Jídla si během dne můžete libovolně vybírat dle chuti a oblíbenosti. Všechna jídla KetoFit (koktejly, polévky, omelety, kaše) mají stejný redukční účinek.  tip na snadnější práci: použijte mixér pro rychlejší přípravu.

Doporučujeme při nizkosacharidové dietě podpořit organismus užíváním OMEGA 3 UTLTRA CLEAR. (jaký mají OMEGA 3 přínos, se dozvíte zde)

Kompletní informace o průběhu ketodiety najdete v článku Ketodieta – postup a průběh.

Zkušenosti s nízkosacharidovou dietou

Nízkosacharidová dieta má mnoho výhod, mezi které patří i bohaté zkušenosti – můžete si ověřit, že opravdu funguje. Dokazují to statisíce spokojený žen po celém světě, včetně mnoha celebrit, které svoje zkušenosti a fit postavu sdílí na Instagramu.

Podívejte se na příběhy, jak se během velmi krátké doby podařilo zákaznicím KetoFit snížit BMI o neuvěřitelnou hodnotu.

BMI kalkulačka výpočet
Zhubla jsem z velikosti 46. Teď jsem plná energie.

Bolela mě záda, kolenní klouby, zadýchávala jsem se při námaze a byla často unavená. Taky jsem byla nešťastná omezeným výběrem oblečení ve velikosti 46 a svou vizuální stránkou z fotek. Nyní se cítím se fantasticky.

Celý příběh

 

 

BMI kalkulačka výpočet
Moje váha atakovala 90 kg. Díky KetoFit jsem zhubla.

Byla jsem unavená, bez energie, bez nálady … a najít v šatníku něco, co mě neškrtí v pase, nebo co přetáhnu přes stehna, byl velký problém. Změnila jsem životní styl a váha letí dolů.

Celý příběh

 

BMI kalkulačka výpočet
Pomocí KetoFit jsem zase sebevědomá žena.

Po dvou porodech a vlivem stresu jsem se dostala do obezity velkého stupně na neskutečně alarmujících 126 kg. Trpěla jsem na klouby až k slzám. Keto dieta KetoFit mi pomohla.

Celý příběh

 

 


Reálné příběhy žen, které radikálně snížili své BMI během velmi krátké doby s KetoFit.  

 

Další příběhy s keto dietou

 

Srovnání nízkosacharidové diety

Jak vychází nízkosacharidová dieta při srovnání s jinými metodami hubnutí? To záleží, kterou konkrétní cestu zvolíte. Příklad: pokud si celý jídelníček při nízkosacharidové dietě chcete připravovat sami, bude to vyžadovat hodně času a nejspíš i trochu financí navíc (oproti vašemu běžnému stravování). Když si ale vyberete jídla KetoFit, bude všechno jinak. Zcela odpadá neustále vymýšlení jídelníčku a shánění surovin.

Nízkosacharidová dieta s KetoFit vyhrává na plné čáře, i když hubnutí prozkoumáme z pohledu rychlosti hubnutí a nákladů. Při srovnání s běžnou redukční dietou (kdy řešíme omezení kalorií), nebo hubnutí pomocí cvičení vychází KetoFit jednoznačně nejlépe. Můžete očekávat rychlé úbytky na váze, a přitom měsíční balíček vysoce kvalitních potravin pořídíte už za cca 150 Kč na den. To je částka, kterou běžně necháte v restauraci za jediný oběd. 

Důkladné porovnání diet i z hlediska času, financí a dalších parametrů najdete v článku TV Prima zde.

 

Rizika nízkosacharidové diety aneb žádná procházka růžovou zahradou

Každá dieta, a tím pádem i ketodieta, dá organismu docela zabrat, a tak je pochopitelné, že se při ní objeví i nějaké vedlejší účinky. V takovém případě není třeba panikařit. Jedná se totiž o tzv. "ketochřipku", při které se u vás může objevit jeden nebo dva z níže uvedených příznaků. Lidé, kteří mají s nízkosacharidovou dietou zkušenosti, vám to jistě potvrdí. Mezi takové příznaky patří:


· je vám zima a máte chladné končetiny
· pociťujete zrychlenou srdeční činnost
· bolí vás hlava
· přepadá vás častý a nekontrolovatelný pocit hladu
· nedokážete se koncentrovat · jste slabí a vyčerpaní
· přepadá vás silná chuť na sladké
· jste nervózní kvůli hypoglykémii (pouze během prvních dvou dnů)
· trpíte závratěmi

nízkosacharidová dieta

Jestliže pravidelně sportujete, mohlo by u vás dojít také k bolesti svalů, jejich pomalé regeneraci a ztrátě objemu, nedostatku síly, svalovým křečím a malátnosti po tréninku. Tyto příznaky však po několika dnech při dostatečném příjmu tekutin vymizí. Pomoci může také dostatečný přísun minerálů, zejména pak hořčíku, zinku, draslíku, sodíku a selenu. V tom spočívá další výhoda produktů KetoFit - všechny tyto nutrienty totiž v dostatečné míře obsahují.

Pokud některé příznaky pociťujete déle než dva dny a máte obavy, můžete v rámci KetoFit diety využít chatu s naší výživovou poradkyní a nahlédnout na nejčastější otázky v poradenské sekci našeho webu. Při dlouhodobých či nesnesitelných potížích však neváhejte kontaktovat svého praktického lékaře.

Do nízkosacharidové diety se nepouštějte pokud:

· se léčíte s cukrovkou
· trpíte vysokým krevním tlakem
· vám bylo diagnostikováno onemocnění ledvin
· máte nějakou kardiovaskulární chorobu
· jste těhotná či kojíte

 

 

Nyní už víte o nízkosacharidové dietě téměř vše
a pokud nemáte jedny z uvedených zdravotních komplikací,
můžete se s radostí pustit do hubnutí.
Není čas ztrácet čas.


Začněte zde nákupem ketodiety

 

 

 

 

237 hodnocení
4.8

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den