Ptejte se: +420 770 110 650


Low carb - dokonalé stravování
pro fit postavu, vitalitu
a jako pokračování po keto dietě

Low carb, nebo-li nízkosacharidová dieta patří mezi nejoblíbenější životní styl pro krásnou postavu a pro celkovou vitalitu organismu. Low carb v podstatě znamená omezení potravin s vysokým obsahem cukrů a škrobů. Vysvětlíme vám to ale podrobněji a poradíme i nejsnadnější způsob, jak na low carb dietu.

 

low carb

 

Jak vám low carb dieta může prospět?

  • Chcete mít krásnou postavu, mít plno síly, energie a být vitální každý den?
  • Chcete, aby vás jídlo bavilo a chutnalo vám?
  • Chcete si udržet dosaženou váhu po ketodietě?

Pak je low carb přesně pro vás.

Znáte typickou únavu po obědě v restauraci? Máte problém vyběhnout schody a celkově jste bez síly? Tyto nežádoucí stavy s low carb dietou zmizí a začnete žít naplno. Navíc si udržíte krásnou štíhlou postavu. My osobně máme low carb stravování vyzkoušené, dodržujeme jej několik let a můžeme tento životní styl vřele doporučit!

Co je low carb dieta?

Dá se říci, že low carb dietou můžeme označit konzumaci jídel, u kterých celkový denní obsah sacharidů nepřekročí 200 g. Zároveň se úměrně zvyšuje podíl zdravých tuků a proteinů v jídelníčku.

Low carb diet je několik druhů, právě podle povoleného množství sacharidů a typů povolených potravin. Nejsou na to sice žádné mezinárodní normy, ale obecně se low carb diety dají shrnout takto: 

  • 200 g sacharidů denně – základní low carb dieta
    (vhodná po ukončení fáze stabilizační s KetoFit)
  • 100-200 g sacharidů denně – striktní low carb dieta
  • méně než 50 g sacharidů denně – jedná se o ketodietu, která je oblíbená hlavně pro rychlé hubnutí (dieta KetoFit)

 low carb

S low carb si udržíte nízkou váhu

Mezi hlavní a osvědčené přínosy low carb diety patří udržení nízké váhy, díky bohaté konzumaci zeleniny, bílkovin, přísunu vitamínů a minerálů se navíc budete cítit vitální a plní energie.

Chcete radikálně snížit svou tělesnou hmotnost? Nejúčinnější je už zmíněná ketodieta KetoFit, kdy tělo postupně přechází do stavu tzv. ketózy a velmi rychle odbourává uložený tuk. Díky ketodietě se nadbytečných kil zbavily už desetitisíce lidí, včetně celebrit z ČR i celého světa.

Low carb přináší méně hladu a pokušení

Díky vyšší konzumaci bílkovin a tuků při low carb dietě dostavuje dlouhodobý pocit sytosti, takže budete mít menší pocit hladu. 

Konzumace cukrů je pro naše tělo něco jako droga. Dostaví se příjemný, ale dočasný pocit uspokojení a energie, na který si zvyknete. Typická je pak neodolatelná chuť na sladké. Tento neblahý jev se postupně utlumí, když sacharidy, a hlavně jednoduché cukry výrazně omezíte. 

Pozor – mezi „sladké“ samozřejmě patří i slazené nápoje, které bohužel mnoho lidí vnímá jako neškodné zdroje tekutin. 

low carb

Jak jíst při low carb stravování

Pokud chcete s low carb začít, určitě se vám bude hodit pár konkrétních tipů ohledně správného jídelníčku. Záleží i na tom, jak moc striktní low carb dietu chcete držet, následující přehled vám dá obecnou představu. Základem je snížit přísun sacharidů – vyhnout se jídlům s jejich vysokým obsahem. celkový přísun sacharidů by neměl přesáhnout 200 g za den.

Co budete jíst:

- maso
- hodně zeleniny
- proteinová jídla KetoFit
- proteninové tyčinky, dezerty a další KetoFit
- pečivo a těstoviny (ale pozor, ty speciální nízkosacharidové)
- ryby
- vajíčka
- sýry, smetanu
- ořechy a olejnatá semínka
- zdravé tuky (nerafinované rostlinné oleje)
- proteinové koktejly, shaky
- keto polévky
- proteinové omelety
- palačinky (ale pozor, ty speciální nízkosacharidové)
- můžete i dezerty (opět nízkosacharidové)
- vybrané druhy ovoce (s nízkým obsahem cukrů)
- speciální nízkosacharidové džemy bez přidaného cukru

low carb
low carb

 

Čemu se při low carb rozhodně vyhnout:

- slazeným pokrmům a sladkostem
- slazeným nápojům
- přírodním sladidlům (med, sirupy)
- obilninám, rýži, pečivu a těstovinám
- sušenému ovoci
- luštěninám

  

Rozhodně doporučujeme zaměřit se na kvalitní potraviny a suroviny.
Uděláte něco pro své zdraví a užijete si skvělou chuť jídel. Při méně striktní low carb dietě si můžete dopřát i trochu čerstvého ovoce s nízkým obsahem cukru – borůvky, maliny, ostružiny, jahody, grepfruity, kiwi, nebo citróny.

 

Na low carb si pochutnáte

Během low carb diety si můžete připravit stovky skvělých jídel i z běžných surovin. Desítky receptů na low carb jídla najdete zde. Mezi nejoblíbenější recepty patří tyto:

 

 

Další low carb recepty

Nedokážete si představit život bez krajíce chleba, nebo těstovin? Při low carb dietě si tyto potraviny můžete dopřát v jejich nízkosacharidové podobě. Speciální proteinové pečivo i proteinové těstoviny najdete v eshopu české značky KetoFit. 

Asi byste se divili, na čem si během low carb diety můžete pochutnávat! Co třeba opravdu zdravá proteinová čokoláda, nebo croissant? Ale k tomu se ještě dostaneme.

 

Pro koho je low carb dieta vhodná?

Je pro vás tahle dieta vůbec vhodná? Většina populace se může do low carb diety směle pustit. Existují ale výjimky. Zejména striktní low carb (keto) dieta ma jistá omezení.

Low carb je vhodná

- pro všechny kdo úspěšně zhubli s ketodietou
- pro lidi, co si chtějí udržet krásnou postavu
- pro aktivní rodiny vyznávající zdravý životní styl
- pro sportovce


Low carb dieta je vhodná i pro diabetiky
Omezení sacharidů přináší jasné výhody pro osoby trpící diabetem. Sacharidy mají samozřejmě podstatný vliv na zvyšování cukru v krvi a potřebu inzulinu. Inzulin mimo jiné ovlivňuje tukové zásoby organismu, takže snížení jeho hladiny může prospět při hubnutí. 
Diabetikům se ale nedoporučuje striktní low carb dieta a je potřeba vše konzultovat s lékařem. 
https://www.diabetes.co.uk/diet/low-carb-diabetes-diet.html

low carb

 

Pro koho není low carb dieta vhodná:

- těhotné a kojící matky
- osoby s poruchami příjmu potravy
- pacienty s poruchami metabolismu
- osoby s onemocněním jater a ledvin
- osoby s nemocným srdcem, po cévních a mozkových příhodách
- psychicky nemocné pacienty
- pacienti s diabetem 1. a 2. typu
- pacienti s dnou, či žlučovými kameny

 

Nejsnadnější cesta k low carb dietě

Low carb jídla si můžete připravovat z běžných surovin, které koupít v každém obchodě. Možná to ale dobře znáte – doba je rychlá, času je málo a věnovat nějaký navíc ještě přípravě pokrmů není sranda. Velká část adeptů všemožných speciálních stravování často nezvládne dodržovat předepsaný režim a celá snaha tím končí. Při low carb stravování, kdy omezujeme i klasické ovoce je navíc potřeba hlídat si vitamíny! 

Řešení je ale na dosah. Některá jídla během dne si připravte sami z běžných surovin a když nestíháte, sáhněte po KetoFit. Díky pečlivě sestaveným pokrmům a surovinám KetoFit pro low carb a ketodietu je dodržování správného jídelníčku snadné a zábavné. Nemusíte nic vymýšlet a studovat, pokud nemáte zrovna čas. Složení jídel KetoFit sestavili odborníci na sportovní výživu a všechny produkty splňují požadavky na speciální potraviny – chytrá jídla. Máte tedy jistotu, že vám nebude chybět žádná důležitá živina, vitamíny ani minerály.


Jak může vypadat takový low carb den?

Snídaně:
Míchaná vajíčka na cibulce se šunkou, nízkosacharidový chleba KetoFit
Čaj, káva (neslazené)

Svačinka:
Proteinová tyčinka KetoFit

Oběd:
Hovězí vývar s proteinovými těstovinami
Plátek kuřecího masa a jako příloha restované fazolky

Svačinka:
Jogurt s čerstvými malinami

Večeře:
KetoFit omeleta s žampiony a tvrdým sýrem
Zeleninová obloha

Co myslíte? To nevypadá vůbec špatně, že?
Máte rádi sladké? Nedokážete bez něj být? Nezoufejte a čtěte dál ... 

 

Nečekané dobroty při low carb dietě

Díky KetoFit si při low carb dietě můžete dopřát dokonce i ,,sladké,, čokoládové tyčinky, palačinky, nebo panna cottu. Všechny lahůdky jsou připravené s minimem sacharidů, cukrů a vyhovují přísným podmínkám low carb diety. 

Mlsaní ale není to hlavní. V sortimentu KetoFit samozřejmě najdete mnoho plnohodnotných jídel – polévky, omelety, proteinové koktejly, pečivo, těstoviny, slané kmínové tyčinky, kaše a další. U koktejlů si přitom můžete vybrat až z 20 příchutí

Cesta k vytoužené postavě a vitalitě zkrátka nemusí být náročná. Bohužel spousta lidí stále není ochotná udělat životní změnu. Máme zažité klasické jídlo: na snídani chleba a tavený sýr, na oběd knedlíky a večer sladké. Zkuste se od těchto nezdravých jídel odprostit. Odměna za vaše odhodlání přitom může být opravdu veliká!

low carb

low carb

A co vy, jdete do toho?

Pokud už jste zhubli s keto dietou, bude pro vás snadné pokračovat v low carb.

Vy, co stále váháte, zda se pustit do hubnutí a změnit životní styl, mrkněte na příběhy žen, které už díky keto dietě zbytečná kila shodily a udržují si krásnou fit postavu. Jsou jich desetitisíce!

Pokud chcete získat více informací o low carb stravování, zavolejte naší výživové poradkyni. Ráda vám zodpoví jakékoliv dotazy.
Pokud už jste rozhodnuti a zítra začínáte, vyberte si chytrá jídla pro low carb zde v e-shopu.

252 hodnocení
4.9

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den