Ptejte se: +420 770 110 650


Potraviny a jídla bez sacharidů, které to jsou?

Potraviny bez sacharidů

Jak zhubnout, a přitom si moci stále pochutnat na skvělých pokrmech? Klíčem je poznání vhodných low carb potravin, které podporují hubnutí a vnesou vám do jídelníčku novou dimenzi pro vaše kulinářské umění. V dnešním článku vám ukážeme, jaké to jsou a jaká vynikající a přitom zdravá jídla si z nich můžete připravit. 

Co je low carb aneb stravování s nízkým obsahem sacharidů?

Pokud se zajímáte o zdravé stravování, pak jste jistě na nízkosacharidové stravování narazili. V poslední době se těší velkému zájmu mezi širokou veřejností i známými osobnostmi, protože přináší skvělé výsledky v hubnutí za velmi krátkou dobu. 

Podle povoleného obsahu sacharidů v konzumovaných jídlech za den můžeme nízkosacharidovou dietu rozdělit takto:

  • 200 g sacharidů denně – základní nízkosacharidová dieta 
  • 100–200 g sacharidů denně – striktní nízkosacharidová dieta
  • méně než 30–50 g denně – ketodieta 

Bezsacharidová dieta? Hubnutí zaručeno

Proč je vlastně nízkosacharidová dieta tolik účinná? V čem spočívá její princip? Obecně, pokud konzumujete potraviny bez cukru či s nízkým obsahem cukru, snižuje se hladina inzulínu, což ve výsledku vede ke snížení množství tukových zásob. Doprovodným efektem je také snížení ukládání tuku a nižší chuť k jídlu

Keto dieta s nízkosacharidovými jídly

Pokud půjdete cestou ketodiety, která je s ohledem na hubnutí velmi efektivní prakticky od prvních dnů, připojí se k tomuto efektu ještě jev zvaný ketóza. V ketóze čerpá tělo energii namísto ze sacharidů z tuků (jak z přijaté potravy, tak i tukových zásob), což vede ke kýženému hubnutí.

Nízkosacharidové potraviny, na kterých si můžete bez obav pochutnat 

Na co vsadit pří přípravě obědů bez sacharidů? Nejen pro ně, ale také pro snídaně, dezerty a či večeře bez sacharidů vám skvěle poslouží náš seznam potravin vhodných pro tento typ stravy.  Potraviny s nízkým obsahem cukru jsou ideální součástí každého zdravého jídelníčku – ať už je vaším cíle hubnutí nebo třeba rýsování svalů.  

Seznam potravin bez sacharidů 

Potraviny a jídla bez sacharidů

Jaké potraviny nepatří do jídelníčku bez sacharidů

Jakým potravinám byste se naopak měli raději vyhnout? Jedná se primárně o potraviny bohaté na jednoduché sacharidy a škrob. Ty nejzásadnější, které nepatří do nízkosacharidového stravování, jsme pro vás sepsali do následujícího seznamu. 

 slazené pokrmy a sladkosti

 slazené nápoje

 veškerá přírodní sladidla (med, sirupy)

 obilniny, rýže, pečivo, těstoviny

 sušené ovoce

 luštěniny

❌ veškerý fast food

Tipy na ty nejlepší bezsacharidová jídla a nízkosacharidová jídla pro fit jídelníček

Výčet low carb potravin už znáte, je proto na čase vnést do nově nabytých informací také trochu té praxe. Jaké by proto mohl vypadat ukázkový jídelníček složený z low carb jídel? Máme pro vás 3 vzorové jídelníčky a také tipy na spoustu daších receptů na low carb jídla díky nímž si pochutnáte a zároveň si můžete být jisti, že nepřiberete. 

Jídelníček 1

SnídaněFitness palačinky s džemem

Svačina: Kvalitní proteinová tyčinka cappucino

Oběd: Květákové rizoto s proteiny

SvačinaProteinové Smoothie

Večeře: Bezsacharidové těstoviny s brokolicí a sýrovou omáčkou 

 

Potraviny a jídla bez sacharidů

 

Jídelníček 2

Snídaně: Nízkosacharidové pečivo, cottage, okurka

Svačina: Bílý jogurt s jahodami a 100% oříškovým máslem

Oběd: Pizza s oblíbenými ingrediencemi

Svačina: Proteinový drink

Večeře: Vynikající mexická tortilla bez mouky 

 

Potraviny a jídla bez sacharidů

 

Jídelníček 3

Snídaně: Proteinové vafle

Svačina: Tvaroh a několik borůvek

Oběd: Kuřecí maso s keto omáčkou a nízkosacharidovými těstovinami

Svačina: Low carb tiramisu 

Večeře: Lilek plněný tuňákem

 

Potraviny a jídla bez sacharidů

Speciální potraviny, které vám usnadní hubnutí 

Jak si hubnutí ještě zjednodušit a nemuset se prakticky o nic starat? Vsaďte na speciální produkty (jako jsou například odborně sestavené programy pro všechny fáze ketoediety od KetoFit) vyvinuté pro tento typ stravování.

Nebudete muset řešit, kolik dané jídlo čítá kalorií a jednotlivých živin, zda je váš jídelníček dostatečně pestrý a obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály a také obstarávat složité nákupy všech potřebných potravin a surovin. Právě jídla bez sacharidů a nízkosacharidová jídla pomohly řadě ženám získat vysněnou postavu. Inspirujte se jejich příběhy a začněte ještě dnes bojovat za nové tělo. Budeme moc rádi, pokud právě tento článek bude impulsem ke změně životního stylu, na jejímž konci budete spokojení a šťastní ve svém těle.

Držíme vám palce!

Další nízkosacharidové recepty, jídla a speciality

20 top nízkosacharidových receptů

10 tipů na low carb oběd

 

 

 

75 hodnocení
4.8

 

Dámy, jde to snadno :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teď, po týdnu užívání, jsem odhodlaná pokračovat dál. 22. den za mnou - jsem nadšená. Okolí si všímá! 3 týden - nemůžu tomu stále uvěřit - jde to lehko. Nevím co víc by jsem napsala kromě výborného doporučení a fotek jako důkaz :) *
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučuji každému, kdo to s hubnutím myslí vážně a chybí mu k motivaci lehký start. *
Kateřina maminka
34 let „Vypadám lépe než na střední“
S váhou jsem se prala od 18ti let, vyzkoušela jsem snad vše, ale bez výsledku, měla jsem 96 kg. Až díky KetoFit jsem zhubla na váhu, kterou jsem měla naposledy na střední. *
Renáta zhubla jsem já i mé kolegyně
„KetoFit doporučuji kamarádkám“
Nikdy jsem nejedla sladké, přesto jsem bojovala s nadváhou. Myslela jsem, že bude těžké shodit, ale naopak. Z pár týdnů s KetoFit jsem dosáhla svého cíle. Až jsem se děsila jak to jde rychle :) *
Veronika máma 3 dětí
36 let „Je ze mě nový člověk“
Zdraví se mi rapidně zhoršilo, musela jsem ihned jednat. Hledala jsem, jak rychle a bezpečně zhubnout. Po dlouhém vybírání jsem šla do KetoFit . A teď? Kila dole, zdraví na 1* Díky! *
Všechny příběhy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukční péče nejsou zaručeny pro každého a liší se podle individuálních dispozic. Před zahájením redukční péče doporučujeme předat odkaz www.ketofit.cz Vašemu lékaři a poradit se s ním ohledně postupu a vhodnosti.

Upozornění: Součást nízkoenergetické náhrady celodenní stravy určené pro snižování tělesné hmotnosti. Vzájemná kombinace proteinových potravin KetoFit zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství na 1 den. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Dodržujte dostatečný příjem tekutin přinejmenším 1,5 litru na den. Nevhodné pro osoby do 18 let. Skladujte v suchu při teplotě 10–19 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím. Dieta je plně funkční při nadváze.

Výrobce: 4FITNESS s.r.o. Příkop 843/4 60200 BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE IČ: 04213815 DIČ: CZ04213815

ppl visa master maestro verification
Získejte přehled o slevách a akcích

 
 
Buďte s námi každý den